به این مطلب امتیاز دهید

آزاد شدن واردات خودروهای جدید به منطقه آزاد چابهار – مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت:

عطف به مصوبه هیات وزیران، واردات انواع خودروهای کشنده، کامیون، اتوبوس، مینی بوس و ون که سن خودرو بر مبنای سال ساخت در زمان ورود به کشور کمتر از ۵ سال باشد، به مناطق آزاد کل کشور به ویژه منطقه آزادچابهار آزاد شد.

امیر مقدم اظهار کرد:

هدف ما تسهیل تجارت و صادرات در منطقه آزاد چابهار علی الخصوص استان و رفاه مردم شریف سیستان و بلوچستان است و این امر موجبات فراهم نمودن رضایت مردم را در پی خواهد داشت و همچنین نقش پر رنگ و بسزایی در نوسازی حمل و نقل و ترانزیت و ناوگان شهری را به همراه دارد.

او ادامه داد :

از لحاظ استراتژیک بندر چابهار بسیار مورد توجه بوده و به همین منظور نیاز به ایجاد زیرساخت‌های مهم و مجهز است که برای نوسازی ناوگان حمل و نقل و ترانزیت این امر بسیار حائز اهمیت است.

وی بیان کرد:

یقیناً واردات خودرو دست دوم هم فرصتی برای رونق و احیای تجارت و ترانزیت و هم از لحاظ نوسازی در ناوگان حمل و نقل شهری بسیار به نفع مردم خواهد بود. مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه نقش مهمی امروز منطقه آزاد چابهار در اقتصاد ملی دارد، گفت: منطقه آزاد چابهار تنها مربوط به چابهار و یا استان نیست بلکه تاثیرگذاری آن باید برای تمام کشور باشد.

مقدمه با اشاره به ضرورت تبدیل چابهار به مرکزی برای صادرات، واردات و صنایع بزرگ در کشور، بیان می‌کند: تاثیرگذاری منطقه آزاد باید به نحوی باشد که به نفع تمامی کشور باشد و در آینده این شهر به مرکز مهمی برای صادرات، واردات، و صنعت‌های بزرگ کشور تبدیل گردد.

وی تصریح کرد:

شرایط را باید برای سرمایه‌گذاری همه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم کنیم و برای این منظور باید همایش سرمایه‌گذاران با حضور سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برگزار شود. وی تاکید کرد: مردم را نیز با تسهیل شرایط باید پای کار بیاوریم و از ظرفیت های آنان برای توسعه اقتصاد منطقه استفاده شود.

مطلب پیشنهادی کار مگز : تویوتا هایلوکس 2022

 

مدیرعامل منطقه آزادچابهار ادامه داد:

نسبت به مهرماه سال گذشته ۱۷ پروژه عمرانی و زیرساختی منطقه آزاد چابهار فعال است که طی یکسال منتهی به مهرماه امسال حدود ۷۷۵ میلیارد تومان به این پروژه‌ها تزریق شده است که از این رقم تا الان توانسته‌ایم هفت پروژه را به فاز بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود:

اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی از اقدامات صورت گرفته در راستای جذب سرمایه گذاری و ارایه شرایط و خدمات مطلوب رفاهی به شهروندان می باشد.

وی گفت:

تلاش ما این است که این منطقه به کریدور بین‌المللی تبدیل کرده و جهت دستیابی به این هدف بایستی کریدور شمال- جنوب فعال شود.

وی در تشریح برنامه‌ها و اهداف منطقه، گفت:

منطقه آزاد چابهار مانند همه مناطق آزاد، در چارچوب های سیاست‌های مناطق آزاد حرکت می‌کند و ما دو رویکرد اصلی را دنبال می‌کنیم که عبارت است از جهانی شدن تا بتوانیم زیرساخت‌های مورد نیاز اقتصاد بین‌المللی را تامین کنیم و ایجاد مناطق آزاد مشترک هم از دیگر بعدهای این مساله است و مردمی‌شدن مناطق آزاد هم یکی دیگر از سیاست هاست.

مدیر عامل منطقه آزاد چابهار، با اشاره به افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در منطقه، اعتقاد دارد که این رشد تقاضا عامل مؤثری در ارتقاء رفاه مردم منطقه است. وی اضافه کرد:

سازمان منطقه آزاد چابهار با انجام به مسئولیت اجتماعی خود گام های مهمی برای توسعه اقتصاد پایدار و رفع مشکلات برداشته است.

 

منبع : تازه نیوز

اخبار جدید خودرو در مجله خودرو کار مگز

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =