به این مطلب امتیاز دهید

رییس سازمان توسعه تجارت از واگذاری خودروهای وارداتی به متقاضیان جدید خبر داد.

بررسی سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی نشان می‌دهد بخشی از خودروهای وارداتی عرضه شده در این سامانه بی مشتری مانده است.

مدیران صمت به دنبال راهی هستند تا مسیر فروش خودروهای مانده در کف سامانه یکپارچه را هموار کنند.

باز کردن در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی به روی متقاضیان جدید به عنوان مسیر اصلی مدنظر سیاست گذار خودرویی قرار گرفته است.

رییس سازمان توسعه تجارت در این باره گفت: متقاضیان خودروهای وارداتی تمایل چندانی به خرید محصولات چینی ندارند و همین مساله سبب شده تا بخشی از خودروهای عرضه در سامانه یکپارچه فروش بی خریدار بماند.

مهدی ضیغمی تاکید کرد: به زودی اماکن خرید خودروهای مازاد سامانه یکپارچه برای خربداران جدید فراهم می‌شود.

پیش بینی می‌شود محصولات برند چانگان در میان خودروهتی مازاد سامانه یکپارچه فروش خودرو قرار داشته باشد.

چانگان CS ۳۵ پلاس و چانگان CS ۵۵ پلاس دو محصول برند چانگان هستند که توسط شریک ایرانی این خوروساز چینی وارد کشور شده‌اند.

خودروسازی سایپا به عنوان اولین شرکت وارد کننده دو خودروی یاد شده برند چانگان را پشت ویترین سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی قرار داد.

بررسی قیمت بازاری خودرو های وارداتی که پایشان به بازار خودرو رسبده نشان می‌دهد دو مدل چانگان یعنی چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ دو و چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ سه کمترین رشد قیمت را به نسبت قیمت‌های عرضه شده در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، در بازار خودرو تجربه کرده‎اند.

بنابراین این احتمال وجود دارد که باز کردن در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی نیز سبب نشود تا مشتریان جدید برای خرید محصولان مازاد سامانه از جمله خودروهای برند چانگان به صف شوند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *