5/5 - (1 امتیاز)

اختلاف فاحش قیمت کارخانه و بازار سایپا را در این خبر مشاهده نمایید.

با توجه به آخرین اطلاعات مربوط به صنعت خودرو، در اواخر سال ۱۴۰۲، گروه خودروسازی سایپا موفق به دریافت مجوز فروش برخی از محصولات خود در سامانه یکپارچه فروش خودرو شد. این مجوز در فروردین ماه ۱۴۰۳ صادر شده است.

طبق اعلامیه‌ی اخیر فروش این شرکت، که به مناسبت عید سعید فطر آغاز شده بود اما بعدها لغو و به زمان دیگری موکول شد، قرار بود تا ۴ محصول سایپا به صورت فروش قطعی و پیش‌فروش عرضه شوند.

اختلاف زیاد قیمت کارخانه و بازار محصولات سایپا

یکی از نکات مهم در زمینه فروش محصولات شرکت خودروسازی سایپا در سال جدید، این است که با وجود عدم وضوح در قیمت‌گذاری محصولات داخلی، این شرکت طرحی برای فروش ارائه داد و سپس آن را لغو کرد. احتمالاً قیمت فعلی خودروهای این شرکت، با در نظر گرفتن قیمت کارخانه در سال گذشته، تعیین شده است و در آینده ممکن است شاهد افزایش قیمت بیشتری باشیم.

در ادامه، جدول اختلاف قیمت خودروهای سایپا از کارخانه تا بازار را مشاهده می‌کنید:

نام محصولقیمت درب کارخانهقیمت بازاراختلاف قیمت
سایناS۳۳۶ میلیون تومان۴۵۶ میلیون تومان۱۲۰ میلیون تومان
کوییکS۲۹۵ میلیون تومان۴۴۷ میلیون تومان۱۵۲ میلیون تومان
کوییکGXR۳۸۰ میلیون تومان۴۶۸ میلیون تومان۸۸ میلیون تومان
اطلسG۴۰۵ میلیون تومان۶۰۹ میلیون تومان۲۰۴ میلیون تومان
شاهین G۴۳۵ میلیون تومان۷۸۰ میلیون تومان۳۴۵ میلیون تومان
شاهین G اتوماتیک۶۴۹ میلیون تومان۸۸۰ میلیون تومان۲۳۳ میلیون تومان

با توجه به جدول فوق، اختلاف قیمت بین محصولات اقتصادی شرکت سایپا، شامل مدل‌های ساینا S، کوییک S و کوییک GXR، کمتر از خودروهای رده‌بالاتر این شرکت است و بیشترین اختلاف قیمتی به مبلغ ۱۵۲ میلیون تومان برای خودروی کوییک S می‌رسد.

اطلس، یکی از جدیدترین محصولات این شرکت است که با وجود اعتراضات به سیاست قیمت‌گذاری آن، تقاضای بسیاری را در بازار جلب کرده و اختلاف قیمتی بین کارخانه و بازار به مبلغ ۲۰۴ میلیون تومان دارد. همچنین، شاهین G با دنده دستی، با رشد قابل توجهی در بازار مواجه بوده است. این خودرو در اوایل سال با قیمت تقریبی ۶۶۰ میلیون تومان در بازار عرضه شد و تا پایان سال با افزایش قیمت به ۷۸۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این افزایش باعث شده که رانت خریداران شاهین G به مبلغ ۳۴۵ میلیون تومان برسد. همچنین، شاهین G با گیربکس اتوماتیک، نسخه جدیدی از این محصول است که با گیربکس CVT در بازار عرضه شده و قیمت مناسب‌تری نسبت به دیگر محصولات این شرکت دارد. با این حال، اختلاف قیمت کارخانه تا بازار برای این محصول نیز به مبلغ ۲۳۳ میلیون تومان می‌رسد که در مقایسه با سایر محصولات، مبلغ قابل توجهی است.

قیمت روز خودرو کارخانه و بازار را در کار مگز دنبال نمایید”

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

1 نظر

  • فرهاد زند, 1403-01-27 @ 11:24 ق.ظ پاسخ

    چه خبرهه این همه اختلاف قیمت !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 18 =