به این مطلب امتیاز دهید

معیار های اخذ مالیات از خودروهای لوکس چیست؟

محمدهادی سبحانیان ، با اشاره به تاکید دولت بر حمایت از تولید ، بیان کرد که در دو سال اخیر ، نرخ مالیات بر فعالیت‌های تولیدی به ترتیب ۲ واحد درصد در سال جاری و ۵ واحد درصد در سال ۱۴۰۱ کاهش یافته است. این تصمیم از یک سو ممکن است تاثیر منفی بر درآمدهای مالیاتی دولت داشته باشد، اما از سوی دیگر به هدف حمایت از تولید واحدهای تولیدی جدی می‌پردازد.

نمودارها نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد از درآمدهای مالیاتی کشور از مالیات بر ارزش افزوده به دست می‌آید. رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد که رویکرد این سازمان به کاهش فشار مالیاتی بر تولید و افزایش مالیات‌های مصرفی است.

بیشتر بخوانید: شرایط و نحوه پرداخت مالیات خودروهای لوکس ۱۴۰۲

محمدهادی سبحانیان

در خصوص لایحه مالیات بر مجموع درآمد، وی اظهار داشت که هدف از این لایحه، تغییر نحوه توزیع بار مالیاتی از تولید به اشخاص است. این لایحه در حال تدوین است و امیدواریم به زودی نهایی شده و به مجلس ارائه شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد که یکی از عوامل تورم کسری بودجه است که از منابع بانکی تأمین می‌شود. او تصریح کرد که این مشکل دست‌کم دهه‌هاست وجود دارد و اصلاح آن زمان‌بر است.

در خصوص اخذ مالیات از خودروهای لوکس ، وی اشاره کرد که ارزیابی لوکس بودن یک خودرو بر اساس قیمت آن انجام می‌شود. اگر قیمت پایین‌تر بود، مبنای لوکس بودن نیز کاهش می‌یافت. وی همچنین تأکید کرد که اهداف مالیاتی باید با رعایت قوانین اجرا شده و با مقابله جدی با فرار مالیاتی، تعادل مناسبی در این زمینه ایجاد شود.

منبع : صد آنلاین

جدید ترین و دسته اول ترین اخبار خودرو را در کارمگز دنبال کنید.

 

مطلب پیشنهادی کارمگز : لند کروز

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 16 =