5/5 - (3 امتیاز)

ارزان شدن نیم میلیاردی خودرو ها –  روند تغییرات قیمت خودروهای پرطرفدار داخلی در طول سال جاری تا پایان مرداد ماه و خودروهایی که بیشترین تغییرات قیمت را داشته‌اند، چگونه بوده است؟
به گزارش اقتصادنیوز، تجزیه و تحلیل قیمتی برای خودروهای محبوب ایران خودرو و سایپا نشان می‌دهد که در بازه زمانی مذکور، “هایما S5 پلاس” با تنزل 445 میلیون تومانی در قیمت بیشترین کاهش را تجربه کرده و از خود برتری جسته است. این کاهش به معنای کاهش ماهیانه 89 میلیون تومان از قیمت این خودروی محبوب در بازار است. “هایما S5 پلاس” در ابتدای سال با قیمت یک میلیارد و 660 میلیون تومان وارد بازار شد و در آخرین روز مردادماه به قیمت یک میلیارد و 215 میلیون تومان فروخته شد. این تغییر نشان‌دهنده افت 26 درصدی قیمت این خودرو در بازار است.

خودروهای داخلی و مونتاژی

در رده دوم، “پژو 207 دنده‌ای پانارما” قرار دارد که در 5 ماه ابتدایی امسال تنزل 367 میلیون تومانی را تجربه کرد. این خودرو در ابتدای سال با قیمت یک میلیارد و 155 میلیون تومان عرضه شده بود و در آخرین روزهای مردادماه به قیمت 788 میلیون تومان فروخته شد. این تغییر نشان‌دهنده کاهش 31.7 درصدی در قیمت این خودرو است. “پژو 207 دنده‌ای پانارما” از خودروهای محبوب ایران خودرو محسوب می‌شود و ورود آن به دسته‌ی خودروهای میلیاردی منجر به کاهش تقاضا برای آن شده بود. با این حال، با توجه به کاهش قیمت، امیدواری به افزایش تقاضا برای این خودرو وجود دارد. اگرچه بازار خودرو در حال حاضر در رکود قرار دارد و بازگشت خریداران به آن با مشکلاتی مواجه است.

از دید دیگر، سوالی که پیش می‌آید این است که کدام خودرو در این بازه زمانی کمترین افزایش قیمت را داشته است؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که در این مدت، “تارا دنده‌ای” با کاهش 39 میلیون تومانی در قیمت، کمترین کاهش را داشته و قیمت آن از 528 میلیون تومان در ابتدای سال به 489 میلیون تومان در آخرین روز مردادماه رسیده است.

به این ترتیب، می‌توان نتیجه گرفت که پرطرفدارهای ایران خودرو در این بازه زمانی بیشترین و کمترین تغییرات قیمت را تجربه کرده و این گروه انتخابی توانسته است تا پنج ماه اول سال، بیشترین تغییرات قیمت را نسبت به سایر خودروها ایجاد کند.

منبع : ettelaat.com

جدیدترین خبر ها در اخبار خودرو carsmagz

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =