به این مطلب امتیاز دهید

فروش خودرو در کشور‌های اروپایی ۱۴.۶ درصد و خودرو‌های برقی هم با ۳۶ درصد افزایش مورد استقبال قرار گرفته اند.
استفاده از خودروهای برقی در دهه‌های اخیر با توجه به مزایای بسیاری که دارد، بسیار در محبوبیت افراد قرار گرفته است. مزایای استفاده از خودروهای برقی شامل کمترین آلایندگی هوا، کم‌ترین نیاز به تعمیر و نگهداری، هزینه کمتر برای سوخت و حفظ محیط زیست بهتر و … است. از دیگر مزایا که باید به آن توجه کرد، نویز پایین خودروهای برقی است که در محیط شهری می‌تواند به نحوی بهبود وضعیت هوای شهر را به دنبال داشته باشد. در نهایت، استفاده از خودروهای الکتریکی یکی از بهترین راه‌حل‌های انتقال از حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا به شمار می‌رود.

فروش خودرو‌های جدید در اتحادیه اروپا در ماه اکتبر ۱۴.۶ درصد افزایش پیدا کرده و این افزایش متأثر از جهش فروش خودرو‌های تمام برقی بوده است. به عبارتی از هر ۱۰ وسیله نقلیه فروخته شده در بلوک اقتصادی اتحادیه اروپا سه خودرو، وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی بوده اند.

انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرد، فروش خودرو‌های تمام الکتریکی نسبت به سال گذشته ۳۶.۳ درصد افزایش یافته و فروش خودرو‌های هیبریدی نیز نزدیک به ۳۹ درصد افزایش پیدا کرده است. به این ترتیب اتحادیه اروپا پانزدهمین ماه متوالی رشد فروش خودرو را ثبت کرده است.

این انجمن اعلام کرد که خودرو‌های تمام الکتریکی ۱۴.۲ درصد از فروش را در ماه اکتبر به خود اختصاص دادند و برای سومین بار فروش آن‌ها از فروش خودرو‌های دیزلی پیشی گرفت.

تا سال ۲۰۱۵، مدل‌های دیزلی بیش از ۵۰ درصد از خودرو‌های فروخته شده در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده بودند، اما در ماه گذشته میلادی تنها ۱۲ درصد از فروش را به خود اختصاص دادند.

 

مطلب پیشنهادی : مشخصات فنی و بررسی تویوتا لوین ۲۰۲۳

 

طی ده ماه منتهی به اکتبر، فروش خودرو‌های تمام الکتریکی ۵۳.۱ درصد افزایش داشته است.

اگرچه این آمار نشان دهنده استقبال از خودرو‌های برقی است، اما برخی از خودروسازان، تحلیلگران و فروشندگان نگران این هستند که فروش خودرو‌های برقی پس از چندین سال رشد چشمگیر، در شرف سقوط قرار بگیرد؛ زیرا مصرف کنندگان منتظر عرضه مدل‌های مقرون به صرفه‌تر به بازار هستند.

فروش شرکت فولکس واگن به عنوان بزرگترین خودروساز اروپا، در ماه اکتبر ۹.۹ درصد افزایش یافت و از سوی دیگر فروش Stellantis و رنو به ترتیب ۱۱.۳ و ۲۴.۳ درصد افزایش پیدا کرد.

فروش تسلا نیز نزدیک به ۱۵۰ درصد افزایش داشته که تقریباً ۱۲ درصد از فروش خودرو‌های تمام الکتریکی در اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

جدیدترین اخبار خودرو ا در کارمگز دنبال نمایید.

جهت اطلاع از قیمت خودرو با کارمگز همراه باشید.
به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 3 =