2/5 - (4 امتیاز)

اشتباه عجیب خودروسازان استان کهگیلویه و بویراحمد در پلاک گذاری! خودروهای متعلق به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد، بعضاً با پلاک مربوط به استان‌های دیگر برای خریداران ارسال شده‌اند.

بعضی از خودروهای نوکیلومتر مالکان استان کهگیلویه و بویراحمد، که از شرکت‌های خودروسازی تهیه شده‌اند، به نحوی عجیب با پلاک متعلق به استان چهارمحال و بختیاری به خریداران ارسال شده‌اند. این اقدام منجر به ایجاد مشکلاتی برای مردم این استان شده است.

جالب این مسئله این است که نمایندگی‌های خودرو به خریداران اعلام می‌کنند که خود باید با هزینه شخصی به تعویض پلاک اقدام کنند، در حالی که این وضعیت باعث می‌شود که مشتری یا خریدار به طور نادرست مسئولیت شرکت‌های خودروسازی را بپذیرد.

لازم است این اشتباه که از سوی مسئولان و متولیان استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است، پیگیری و بررسی شود و به مرکز انتقال یابد. شرکت‌های خودروسازی که در این اشتباه دخیل شده‌اند، باید از مشتریان عذرخواهی کنند و پلاک آنها را به صورت رایگان و در کمترین زمان ممکن تغییر دهند.

مقیمی، یکی از خریدارانی که چنین مشکلی برایش پیش آمده به خبرنگار ایسنا گفت:

خرداد ماه امسال یک دستگاه خودرو کوئیک ثبت نامی از شرکت خودرویی برای من ارسال شد که پس از تحویل متوجه شدم پلاک خودرو مربوط به شهر شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری است.

وی افزود:

هر چه از طریق مختلف پیگیری کردم، کسی پاسخگو نبود و به نتیجه ای نرسیدم که مجبور شدم با ارائه مدارک به مرکز تعویض پلاک در یاسوج مراجعه کنم و با هزینه شخصی خودم(۴۳۰ هزار تومان) اقدام به تعویض پلاک نمایم.

فرد دیگری که خودرو پژو پارس ثبت نام کرده بود نیز هنگام دریافت خودرو متوجه می‌شود که پلاک خودرو مربوط به استان چهارمحال بختیاری است که پس از پیگیری به او گفته شده پلاک اشتباه برای شما آمد و خودتان باید کار تعویض را انجام دهید.  وی عنوان  کرد:

به من گفته شد ممکن است از شما برای تعویض پلاک هزینه گرفته شود که به همین دلیل بی خیال تعویض پلاک شدم.

«سید علی موسوی»، رئیس موسسه رهگشا، مرکز پلاک گذاری یاسوج  ضمن تایید این مساله در این خصوص گفت:

همه امور مربوط به پلاک گذاری از جمله نقل و انتقال در سیستم مرکز پلاک گذاری راهور کشور انجام می شود.

وی در خصوص دلیل این مساله افزود:

این مشکل به این دلیل است که کاربرد شهرهای شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری و یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد یک نفر است و این یک نفر شهرهای یاسوج و دهدشت در این استان را بعنوان شهرهای تابعه و زیرمجموعه استان چهارمحال و بختیاری ثبت کرده که همین مساله مردم استان کهگیلویه وبویراحمد را با مشکلاتی مواجه کرده است.

موسوی اظهارکرد:

در باره این موضوع با تهران مکاتبه کردیم اما تاکنون پاسخی نگرفته ایم و امیدواریم این مشکل جهت رفاه حال مردم استان هر چه سریعتر حل شود.

رئیس موسسه رهگشا، مرکز پلاک گذاری یاسوج تاکید کرد:

کلیه تعویض پلاک های این مرکز مربوط به این مساله هستند و اگر روزانه ۱۰۰ مورد مراجعه کننده داشته باشیم با این مشکل مواجه هستند.

«سید حمزه لقمانی»، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد  در این رابطه با بیان اینکه این اقدام عجیب تخلف است، گفت:

این موضوع را از طریق شعبه ویژه خودرو تعزیرات حکومتی کشور پیگیری خواهیم کرد.

وی اظهارکرد:

مردم نباید هزینه تعویض پلاک را بدهند بلکه خود شرکت خودروی که اشتباه کرده باید هزینه تعویض پلاک این گونه خودروها را پرداخت کنند.

 

به طور کلی، در بعضی موارد ممکن است استان کهگیلویه و بویراحمد با استان چهارمحال و بختیاری اشتباه گرفته شود. اما اشتباهی که در زمینه شماره گذاری خودروها اتفاق می‌افتد، به هیچ عنوان معقولانه نیست.

لازم به ذکر است که استان کهگیلویه و بویراحمد، با مرکزیت شهر یاسوج و نه شهرکرد، با ۹ شهرستان در مجاورت استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

منبع : ایسنا

تازه ترین اخبار خودرو در مجله خودروی  carsmagz

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =