5/5 - (1 امتیاز)

اظهارات وزیر صمت خودش نشان دهنده احتکار خودروهاست!! دیروز وزیر صمت درباره “قیمت‌گذاری خودرو” اظهاراتی داد که به گونه‌ای تفسیر می‌شوند که انتقال قدرت تعیین قیمت از شورای رقابت به وزارت صمت را پیشنهاد می‌کند. این اظهارات، بجای سیگنال افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو‌ها، به نوعی به عنوان معرفی یک سند جدید برای احتکار خودروسازان تلقی می‌شوند.

از آنجایی که شورای رقابت در حال حاضر مسئول تعیین قیمت خودروها است، وزیر صمت تأکید می‌کند که این مسئولیت باید بر عهده وزارتخانه‌ای باشد که به او وابسته است. این تصریحات او پرسش‌هایی را در ذهن ایجاد می‌کنند:

آیا قانونی برای این انتقال قدرت وجود دارد و چرا تا کنون از آن استفاده نشده است؟ در ضمن، تا وقتی خودرو به عنوان کالای انحصاری محسوب می‌شود، اختیار قیمت‌گذاری بر عهده وزارت صمت چگونه امکان‌پذیر است؟ این موضوع به پیچیدگی بیشتری می‌انجامد، زیرا شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا نیز در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با قیمت‌گذاری خودروها نقش دارد. به همین دلیل، اگر تغییری در فرآیند تعیین قیمت روی داد، مجوز و تأیید این نهاد نیز لازم است.

وزیر صمت و احتکار

در نهایت، اگر قرار باشد که تعیین قیمت به وزارت صمت منتقل شود، باید از نتایج دوره‌های قبلی که شورای رقابت اختیار قیمت‌گذاری را داشته است استفاده شود تا اعتبار و عملکرد وزارتخانه متبوع وی بررسی شود.

منبع : donya-e-eqtesad.com

تاه ترین اخبار خودرو در carsmagz

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + سه =