5/5 - (3 امتیاز)

بیانات افنذی زاده ، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ، در خصوص افزایش سهمیه سوخت خودروها را مشاهده خواهید کرد. افندی‌زاده گفت :

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مکلف به بازنگری در خصوص تخصیص سوخت به ناوگان حمل و نقل و اتخاذ تمهیدات لازم در مسیر‌های طولانی شد.

شهریار افندی‌زاده، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، در تأکید بر اهمیت ارائه خدمات عالی در زمینه حمل و نقل در کشور، اظهار نمود:

در راستای دسترس‌پذیری ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به لوازم یدکی مورد نیاز و کنترل وضعیت تأمین و توزیع این اقلام با همکاری سایر دستگاه‌ها اقدامات لازم در خصوص اجرای مصوبات کارگروه پایش در حال انجام است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، با تاکید بر امکانات قانونی مرتبط با این مسئله، به آن اشاره نمود:

کارگروه پایش حمل و نقل کشور با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، وزارت صمت، وزارت کشور، سازمان تعزیرات، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، بانک مرکزی، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بخش خصوصی و با هدف مدیریت و کنترل وضعیت تولید و توزیع لاستیک و روغن مورد نیاز رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل و مشکلات مربوط به بیمه رانندگان نسبت به برگزاری جلسات مستمر و اتخاذ تصمیمات مربوطه و رصد لحظه‌ای شرایط در جهت تسهیل و تسریع در پاسخگویی به نیازمندی‌های این حوزه اقدام می‌کند.

آقای افندی‌زاده اظهار نمود که هدف اصلی تأمین نیازمندی‌ها و ارتقاء سطح رضایت رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل است، و در نهایت ارائه خدمات برتر در این زمینه در کشور می‌باشدو ادامه داد :

پیگیری‌های لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت بابت تأمین اقلام مصرفی و لوازم یدکی به ویژه لاستیک و روغن ناوگان حمل و نقل عمومی بر اساس نیازسنجی سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای در حال انجام است همچنین بازنگری در فرآیند و نحوه توزیع لاستیک در دستورکار اقدامات این کارگروه قرار گرفته است.

افزایش سهمیه سوخت خودروها

در پایان، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی به اهمیت همکاری و هماهنگی بین تمام دستگاه‌های ذی‌ربط در این زمینه اشاره کرد.

 در مصوبات کمیته پایش، مقرر شده است سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با همکاری وزارت صمت اقدامات لازم را برای استقرار شرکت‌های تولیدکننده روغن موتور در پایانه‌های مسافری در دستورکار قرار دهند همچنین به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تکلیف شد در خصوص تخصیص سوخت به ناوگان بر اساس سن، وزن و سایر شاخص‌های مربوطه بازنگری کرده و تمهیدات لازم را برای حذف محدودیت سوخت جایگاه‌ها در مسیر‌های طولانی به‌منظور حفظ ایمنی مسافران اتخاذ کند.

او در ادامه افزود :

در همین رابطه مقرر شده است سازمان تأمین اجتماعی نیز اقدامات و راهکار‌هایی را برای حل مشکل بیمه رانندگان و دهک‌بندی آن‌ها در دستورکار قرار دهد.

در خصوص سامانه جامع تجارت نیز تکلیف شد وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی این سامانه، نسبت به رفع نواقص، اختلالات و سهولت دسترسی کاربران اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع : titrekootah.ir

دسته اول ترین خبر ها را در اخبار خودرو کارمگز دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سه =