1403-03-29 11:57
Search
Close this search box.
5/5 - (1 امتیاز)

این هفته شورای رقابت قرار است در جلسه ۶۳۰ خود در ۵ دی ماه بررسی بازار خودرو را در دستور کار خود قرار دهد.

در حالی که اخیرا معاون وزیر صنعت از ابلاغ سند جدید خودرو تا پایان سال و حذف قیمت گذاری خودرو خبر داده شورای رقابت در ۵ دی ماه با موضوع بازار خودرو تشکیل جلسه می دهد.

این جلسه در حالی برگزار می شود که اخیرا منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت گفته است «سند جدید خودرو تا پایان سال ابلاغ می شود و بر اساس آن نقش تنظیم گری و نظارت بر عهده شورای رقابت و تعیین قیمت بر عهده خودروساز خواهد بود و وزارت صمت نیز سیاستگذاری می کند».

البته سپهر دادجوی توکلی در همین ارتباط گفته است: بازار خودرو همچنان انحصاری است. هر تغییری در نحوه مدیریت آن, نیاز به مصوبه شورای رقابت دارد.

سخنگوی شورای رقابت افزود: استنباط از صحبت های معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت مبنی بر حذف قیمت گذاری خودرو دقیق نبود. بازار خودرو همچنان انحصاری است و ذیل مصوبات شورای رقابت مدیریت می شود.

وی ادامه داد: تصمیات شورای رقابت مبتنی بر آرای جمعی است و تا زمانی که با حداکثر آرا مصوب نشود فاقد وجاهت قانونی برای اجراست. در حال آسیب شناسی دستورالعمل مصوبه ۵۴۳ شورا هستیم. چنانچه حسب نیاز بازار، تغییری لازم باشد در جلسات شورا مطرح و به مردم اطلاع رسانی می شود.

 

منبع : تسنیم

ادامه مطلب
پیکاپ قدرتمند بهمن موتور وارد بازار شد + جزییات قیمت
به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

1 نظر

  • Sanam, 1402-10-04 @ 0:43 ق.ظ پاسخ

    قیمتای تعیینیشون بدرد خودشون میخوره 😏😏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 14 =