5/5 - (1 امتیاز)

بازار خودرو دچار رکود شد ! قیمت خودرو در تاریخ دوشنبه 27 آذر 1402، بدون تغییر نسبت به روزهای گذشته باقی مانده است. حضور وزیر صمت در مجلس به منظور پاسخگویی به سوالات نمایندگان در خصوص عدم اجرای آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده و صفر کیلومتر، انتظار ثبات قیمت و پایداری رکود در بازار خودرو را تا پیش از جلسه علنی مجلس ایجاد کرده است.

قیمت خودرو در این روز بدون تغییر نسبت به روزهای گذشته باقی مانده است. با توجه به حضور وزیر صمت، عباس علی‌آبادی، در مجلس شورای اسلامی جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان در مورد عدم اجرای آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده و صفر کیلومتر، انتظار می‌رود تا پیش از جلسه علنی مجلس، قیمت‌ها ثابت بماند و بازار خودرو پایداری یابد. روزهای پایانی هفته نیز ممکن است روزهایی با فراز و نشیب در بازار و صنعت خودرو باشد.

در زمینه قیمت خودروهای داخلی، هیچ تغییری نسبت به روزهای گذشته رخ نداده و بازار خودرو از ثبات برخوردار است. برای مثال، در گروه خودروسازی سایپا، خودروهای مختلف همچنان با قیمت‌های ثابت ارزش گذاری می‌شوند.

در گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز، خودروهایی همچون سمند سورن بنزینی، تارا دنده اتوماتیک V2، پژو 207 دنده اتوماتیک و دنا پلاس توربو دنده اتوماتیک با قیمت‌های ثابت در بازار عرضه می‌شوند.

در بخش خودروهای مونتاژی نیز، قیمت‌ها ثابت مانده و تفاوتی در قیمت‌های خودروها ایجاد نشده است. اطلاعات حاکی از این است که شرایط فروش 9 محصول از سبد عرضه شرکت مدیران خودرو ممکن است منجر به کاهش قیمت محصولات این شرکت در بازار گردد.

با توجه به عدم کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار آزاد و عدم تحقق وعده‌های کاهش قیمت توسط دولت، قیمت‌های خودروهای وارداتی نیز در بازار ثابت مانده و حتی برخی مدل‌ها قیمت‌های بالایی دارند. در این زمینه، عدم استقبال مشتریان از خودروهای هیبرید نیز به علت عدم فرهنگ‌سازی و هزینه نگهداری بالا مطرح شده است.

با توجه به شواهد مطرح شده، می‌توان نتیجه گرفت که سرنوشت خودروهای مونتاژی و وارداتی برقی نه تنها ممکن است باعث کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار نشود بلکه به علت عدم فرهنگ‌سازی و تامین زیرساخت، ممکن است با عدم استقبال مشتریان روبرو شود.

منبع : تجارت نیوز

اخبار خودرو را در مجله خودرو کار مگز را دنبال نمایید.

جهت اطلاع از قیمت خودرو کارخانه با کارمگز همراه باشید.
به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =