5/5 - (2 امتیاز)

به نقل از خبرگزاری تسنیم

در نامه‌ای به سه انجمن خودروسازان ، موتورسیکلت‌سازان و دوچرخه‌سازان ، آقای عبدالله توکلی لاهیجانی ، مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، به موضوع “بازنگری در تأمین ارز” پرداخته و تاکید کرده‌اند که تمامی شرکت‌های خودروساز باید نیازهای ارزی خود را ترجیحاً از طریق ارز صادراتی خود و یا از طریق دیگران تأمین کنند.

به اطلاع رسانده شده است که در راستای تعمیق فرآیند تولید داخلی و کاهش وابستگی به منابع ارزی، آقای توکلی لاهیجانی از شرکت‌ها درخواست می‌کنند تا در تأمین ارز مورد نیاز برای تولید محصولاتشان، به فکر داخلی‌سازی بیشتری باشند. این درخواست شامل دو گزینه است: شرکت‌ها می‌توانند به منظور تامین ارز، از فرآیند صادرات خود و یا بهره‌گیری از ارز تامین شده توسط دیگر صادرکنندگان استفاده کنند.

عبدالله توکلی لاهیجانی

مطلب پیشنهادی کارمگز : لند کروز

 

عبدالله توکلی لاهیجانی در نامه خود تأکید می‌کنند:« با عنایت به سیاست‌های یکپارچه ارزی در توسعه صادرات غیر نفتی و کاهش وابستگی به منابع ارزی ناشی از صادرات محصولات نفتی و به منظور تحقق اهداف تعیین شده تولید محصولات صادرات‌محور، عمق بخشی به تولید داخل و کاهش ارزبری، مقرر شده است تا کلیه شرکت‌های خودروساز نیازهای ارزی خود در واردات قطعات منفصله موضوع فصل 98 مقررات صادرات و واردات (انواع خودرو، موتورسیکلت، دوچرخه و اسکوتر برقی) را، ترجیحاً از طریق ارز صادرات خود و دیگران تامین کنند.

بنابر این، مقتضی است ضمن فعال‌سازی ظرفیت‌های صادراتی خود و حمایت از صادرکنندگان نسبت به بازنگری محل تامین ارز درخواست‌های ثبت سفارش خود از سایر منابع مورد تایید بانک مرکزی به غیر از نیما، اقدام کنند.»

جدیدترین اخبار خودرو را در کارمگز دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 8 =