5/5 - (1 امتیاز)

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس درباره اختلاف‌های اخیر اطلاع داد: تعدادی از خودروهای شاسی بلند به طریقی که متقلبانه و غیرقانونی بوده، به برخی از نمایندگان، کارکنان و مدیران مجلس تخصیص داده شده است. احمد علیرضابیگی که نیز در این کمیسیون فعالیت دارد، در خصوص این مسئله بیاناتی ارائه کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس اظهارنظرها و شواهد موجود، مشخص شده که یک نماینده مجلس به شکل ناخواسته درگیر یک طرح توطئه‌آمیز شده است. از سوی دیگر، یکی از معاونان مجلس با این نماینده تماس گرفته و به او اعلام کرده که تعدادی از خودروهای شاسی بلند آماده تخصیص به وی هستند. این ارتباط شرط‌بندی‌هایی داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به ارتباط این خودروها با عناوینی چون داماد، عروس، شوفر و یا رئیس دفتر اشاره کرد.

این واقعه جدال‌ها و اختلافاتی را در دستگاه‌های مختلف مجلس به همراه داشته و برخی از نمایندگان از این موضوع به عنوان نشانه‌ای از فساد و تلاش‌های تضعیف اعتماد عمومی در نمایندگان مطرح کرده‌اند. به همین دلیل، تحقیقات دقیق‌تری در این زمینه انجام می‌شود تا حقیقت این ادعاها به طور کامل روشن شود و اقدامات لازم صورت گیرد.

این کار در یک فرآیند مجرمانه اتفاق افتاده یعنی یک شرکتی به نام رادین مبین غرب با بهمن موتور قرارداد امضا کرده که ارکان این شرکت دو دختر هستند که در کوهدشت لرستان در حال چوپانی هستند.
در این شرکت یکی مدیرعامل و دیگری رئیس هیئت مدیره است و با یک سرمایه ثبتی صد هزار تومانی این شرکت را تاسیس کردند که بعدا معلوم شد این دو دختر اصلا روحشان هم از این قضیه خبر ندارد، اما از کارت ملی این‌ها استفاده شده است.
این‌ها با شرکت بهمن موتور قرارداد سیصد دستگاه شاسی بلند امضا کردند. همان شاسی بلند‌هایی که به نمایندگان مجلس، خانواده‌هایشان و مدیران مجلس داده شده است.
این سیصد دستگاه در یک فرآیند متقلبانه به نمایندگان، کارکنان و مدیران داده شده و الان باید کشف شود که موضوع چه بوده و با چه نیتی این کار صورت پذیرفته و امضای معاون مجلس پای این قرارداد و دستور واگذاری چه کار می‌کند.
چرا کسی از بهمن موتور سوال نمی‌کند به چه اعتباری آمدی سیصد دستگاه خودرو را در حالی که معامله و واگذاری خودرو خارج از سامانه عمومی واگذاری خودرو ممنوع است آن را واگذار کردی؟
چرا نماینده ملت که این تخلف را آشکار کرده باید یک سال حبس بکشد. هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بر چه مبنایی چنین تصمیمی گرفت که تریبون نماینده را ببندید و خودش را هم به دادگاه بفرستند و دادگاه هم به یک سال زندان محکومش کند.
حکم بنده نقض نشده و الان منتظر رای دادگاه تجدیدنظر هستم. این مصونیت پارلمانی چه شد؟ اصل ۸۴ و اصل ۸۶ قانون اساسی چه شد؟
از ابعاد مختلف تاثیر این ماجرا را شاهد هستیم. چرا باید با نماینده مجلس این طور رفتار شود و چرا در این چهار ماه هیچ چیز معلوم نشده است. من که تمام مدارک و مستندات را دادم و منتشر کردم و در اختیار مردم هم هست چرا نمی‌خواهند واقعیت مشخص شود.
هئیت نظارت بر رفتار نمایندگان امتحان خیلی بدی پس داد. بستن میکروفون نماینده و اینکه مصونیت پارلمانی نماینده را بردارند و به دادگاه معرفی کنند و بگویند اظهاراتش کذب بوده در صورتی که حالا مشخص شده اظهارات درست بوده، اما حالا به واسطه همین اظهارات، متهم به نشر اکاذیب شدم و حکم یک سال زندان به من دادند.
من باید به دادگاه بروم تا ببینم چه می‌گویند و هیئت نظارت باید از نظر خود عدول کند که اظهارات بنده کذب نبوده و در چارچوب وظایف نمایندگی بوده است.
اگر این موضوع در چارچوب وظایف نمایندگی نبود پس چه بوده؟ آیا کار شخصی بنده بوده؟ این کاری که بنده انجام دادم در چارچوب وظایف نمایندگی و بدیهی‌ترین کاری بوده که من انجام دادم. من دیدم که این ماشین‌ها را دارند در مجلس پیاده می‌کنند و اینجا هم استیضاح وزیر صمت در جریان بود. من حق دارم بپرسم که این موضوع چه بوده است.

جدیدترین اخبارخودرو در مجله خودرو کارمگز

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یازده =