3.9/5 - (47 امتیاز)

به نقل از تسنیم نیوز

ناظر گمرکات استان هرمزگان گفت: از تعداد ۱۰۱۰ خودروی وارداتی تا‌کنون ‌۳۳۵ خودرو اظهار شده‌اند که ۳۰۰ دستگاه در گمرک شهید باهنر و ۳۵ دستگاه دیگر در گمرک بندر لنگه اظهار و انتظار ‌اخذ مجوز از سوی دستگاه‌های ذیربط هستند.

اظهارات گمرک‌ ‌پیرامون احتکار ۱۰۱۰ ‌خودروی وارداتی

حسین سعیدی با اشاره به دستور رئیس کل دادگستری استان هرمزگان پیرامون تعیین تکلیف خودروهای وارداتی موجود در بنادر استان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون  1010 دستگاه خودروی خارجی وارد بنادر استان شده که براساس اظهارنامه تنظیمی از سوی صاحبان کالا به گمرک در خردادماه سال جاری 335 دستگاه آن اظهار شده است.

وی افزود: انجام تشریفات گمرکی به منظور ترخیص خودروهای مذکور مستلزم صدور مجوزهای لازم از سوی سازمان‌های ملی استاندارد و توسعه تجارت بوده که این دو سازمان در فرآیند صدور مجوز ترخیص نقش تعیین‌کننده دارند و برای ترخیص قطعی خودرو، برابر قانون، سازمان‌های فوق الاشاره می بایست مجوز‌های لازم را به گمرک ارائه کنند تا نسبت به ترخیص قطعی اقدام شود.

خودرو های وارداتی هرمزگان

مدیر کل گمرک شهید رجایی با بیان اینکه 675 دستگاه از مجموع تعداد باقی‌مانده تا کنون از سوی صاحبان کالا به گمرک اظهار نشده است افزود: براساس قوانین تا قبل از اظهار هیچگونه مسئولیتی متوجه گمرک نبوده؛ فلذا هیچ‌گونه اقدامی از سوی گمرک جهت انجام فرآیند ترخیص صورت نخواهد پذیرفت.

سعیدی خاطر نشان کرد: اگر دستگاه‌های هم‌جوار در حداقل زمان ممکن نسبت به صدور مجوزهای خود اقدام نمایند، بدون تردید پس از پرداخت حقوق ورودی، تشریفات ترخیص خودرو و یا هر کالای دیگری در کم‌ترین زمان از سوی گمرک انجام خواهد شد.

منبع : تسنیم نیوز

جدیدترین اخبار خودرو را در کارمگز دنبال کنید.

 

مطلب پیشنهادی کارمگز : لندکروز 2023

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 19 =