5/5 - (1 امتیاز)

آیا عرضه لاستیک های دولتی خودرو توقف یافت؟ در حالی‌که در نیمهٔ اسفند ماه، وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود که عرضهٔ لاستیک های دولتی و ثبت‌نام آن‌ها در شرایطی سهل خواهد بود، پایان نمایشگاه‌های بهاری رسیده اما هیچ خبری از عرضه مشاهده نشد. پس از پیگیری‌های متعدد، تولیدکنندگان لاستیک اعلام کردند که هیچ دستورالعمل کتبی دریافت نکرده‌اند و همچنین هیچ هماهنگی برای عرضه در این نمایشگاه‌ها صورت نگرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین از ایسنا، چند ماهی است که موضوع عرضهٔ لاستیک‌ها دچار ابهامات و مشکلات زیادی شده است؛ ثبت‌نام دولتی برای لاستیک‌ها با چالش‌های فراوانی همراه بوده و متقاضیان پس از ساعت‌ها انتظار در صف برای خرید، در نهایت با خالی‌دستی مواجه می‌شوند، در حالی که بازار نیز با کمبود مواجه و قیمت‌ها افزایش یافته است.

این مسئله در طول این مدت از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و نیز اتاق اصناف بارها مطرح شده است، اما هنوز به راه‌حلی نرسیده است. در افتتاحیهٔ نمایشگاه‌های بهاری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در تاریخ ۱۶ اسفندماه امسال، دربارهٔ موضوع عرضهٔ لاستیک و ثبت‌نام آن به صورت سهل سخن گفته بود.

براساس اظهارات مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، تلاش‌های زیادی برای عرضهٔ لاستیک با قیمت مصوب در این نمایشگاه‌ها انجام شده است، اما با وجود این تلاش‌ها، مشکلاتی در سامانه ثبت‌نام وجود دارد که باعث طولانی شدن فرآیند ثبت در سامانه و راه‌اندازی کار برای متقاضیان می‌شود.

بیشتر بخوانید: ثبت نام لاستیک دولتی

سخنگوی انجمن صنفی صنعت لاستیک در گفت‌وگو با ایسنا، اشاره کرد که هیچ دستورالعمل مکتوب یا هماهنگی با کارخانه‌های تولیدکننده‌ی لاستیک در رابطه با عرضه در نمایشگاه‌ها وجود ندارد. او بیان کرد که اگرچه ممکن است مشکلات زیرساختی موجود در نمایشگاه‌ها نیز باعث ایجاد صف‌های طولانی شده باشد، اما هیچ تدبیری در این زمینه اتخاذ نشده است.

باید توجه داشت که در طول ماه‌های گذشته، متقاضیان لاستیک با مشکلات فراوانی در تأمین نیازهای خود و ثبت‌نام برای خرید مواجه شده‌اند و بسیاری از آنان از این وضعیت ناراضی هستند. بسیاری از متقاضیان هر روز از ساعت‌های زودهنگام صبح به مراکز عرضه مراجعه می‌کنند، اما متأسفانه در نهایت با دست‌خالی بازمی‌گردند و حتی موفق به ثبت‌نام نیز نمی‌شوند.

این وضعیت منجر به نارضایتی واقعی مشتریان شده است، زیرا در حین انتظار در صف، آن‌ها هیچ تضمینی برای خرید ندارند و حتی ممکن است بلافاصله پس از ثبت‌نام، لاستیک مورد نیازشان را به دست نیابند. به علاوه، از سوی دیگر، مشکلات سیستمی و سامانه‌های ثبت‌نام نیز به وضوح قابل مشاهده است که باعث تأخیر در فرآیند ثبت‌نام و ناراحتی متقاضیان می‌شود.

در نتیجه، با وجود تلاش‌های انجام شده توسط مقامات مربوطه، هنوز راه‌حلی برای مشکلات عرضه لاستیک‌های دولتی در نمایشگاه‌ها یافت نشده است، و این وضعیت باعث نارضایتی و ابهامات بیشتری در بین متقاضیان و تولیدکنندگان این محصول می‌شود

 

منبع : اقتصاد آنلاین

“جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید”

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =