5/5 - (1 امتیاز)

انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا اعلام کرده است که تولید خودرو در ایران در طول سال میلادی گذشته به بیش از یک میلیون واحد افزایش یافته است. این انجمن اعلام کرده است که در این بازه زمانی، تولید خودرو در ایران بیشتر از کشورهایی همچون فرانسه، انگلیس، ایتالیا، روسیه و ترکیه بوده است.

همچنین، انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا افزایش 10 درصدی تولید خودرو در سراسر جهان در سال میلادی گذشته را گزارش داده است. تعداد کل خودروهای تولیدی در سال 2023 به حدود 75 میلیون و 615 هزار دستگاه افزایش یافته است، که این افزایش نسبت به سال قبل حدود 7 میلیون دستگاه بوده است. در سال 2022، کل تولید خودروها در جهان حدود 68 میلیون و 598 هزار دستگاه بوده است.

تولید بیش از 1 میلیون خودرو در ایران

این انجمن تخصصی اروپایی اعلام کرده است که تولید بیش از یک میلیون دستگاه خودرو در ایران در طول سال 2023 صورت گرفته است. تولید خودرو در ایران در این سال، با کاهش 69 هزار و 529 دستگاه نسبت به سال قبل، به 1 میلیون و 666 دستگاه رسیده است. در سال 2022، تولید خودرو در ایران بالغ بر 1 میلیون و 70 هزار و 195 دستگاه بوده بود.

تولید خودرو ایران بیشتر از ایتالیا، انگلیس و فرانسه

با توجه به گزارش مذکور، در سال ۲۰۲۳، سهم ایران از کل تولید جهانی خودروها ۱.۳ درصد بوده است. علی‌رغم کاهشی که در تولید خودروهای خود داشته، ایران همچنان نسبت به بسیاری از کشورهای صنعتی دیگر بیشتر تولید کرده است. در سال ۲۰۲۳، تولید خودرو در ایران بیشتر از کشورهایی همچون انگلیس، روسیه، ترکیه، تایلند، فرانسه، ایتالیا، مجارستان، رومانی، سوئد و بلژیک بوده است. در این دوره زمانی، تعداد خودروهای تولید شده در ایران تقریباً دو برابر ایتالیا و چهار برابر سوئد بوده است.

چین 3 برابر آمریکا خودرو تولید کرد

در سال 2023، چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده خودرو در جهان شناخته شد، با تولید 25 میلیون و 347 هزار دستگاه خودرو در این دوره زمانی. سهم چین از کل تولیدات جهان، حدود 33 درصد بود. تولید خودرو در چین نسبت به سال قبل، با رشد 9 درصد، افزایش یافت.

ژاپن با تولید 7 میلیون و 734 هزار دستگاه خودرو در رتبه دوم و آمریکا با تولید 7 میلیون و 629 هزار دستگاه خودرو در رتبه سوم قرار گرفتند. رشد 17 درصدی تولید خودرو در ژاپن، این کشور را از آمریکا به پایین برد. همچنین، تولید خودرو در آمریکا نیز با رشد 8 درصد، افزایش یافت. تولید خودرو در چین بیش از سه برابر آمریکا بود.

در سال 2023، میزان تولید خودرو در برخی کشورهای دیگر به شرح زیر بود: ترکیه با 960 هزار دستگاه، هند با 4 میلیون و 669 هزار دستگاه، کره جنوبی با 3 میلیون و 926 هزار دستگاه، اندونزی با 1 میلیون و 147 هزار دستگاه، آلمان با 3 میلیون و 959 هزار دستگاه، ایتالیا با 542 هزار دستگاه، سوئد با 276 هزار دستگاه و فرانسه با 959 هزار دستگاه.

تولید 1 میلیون خودرو در ایران

منبع : تسنیم

” به روزترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید “

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + چهار =