به این مطلب امتیاز دهید

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت دولت از تولید خودروهای برقی ، تاکید کرد:

قطعا از نگاه زیست محیطی حرکت به سمت تولید خودروهای برقی یک ضرورت بوده و نگاه مجلس و دولت نیز حمایت از توسعه تولید خودروهای برقی می باشد.

جواد حسینی کیا، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت حرکت به سمت تولید خودروهای برقی در داخل کشور، اظهار داشت:

مجلس نیز به این موضوع اعتقاد داشته و گام هایی در این حوزه برداشته است. به عنوان مثال مجلس تعرفه واردات خودروهای برقی را صفر در نظر گرفته است. از سوی دیگر حمایت‌هایی برای بخش دانش‌بنیان به منظور حرکت به سمت تولید خودروهای برقی در نظر گرفته است.

او افزود:

نگاه مجلس این است که خودروسازان ظرف پنج سال به سمت تولید خودروهای برقی حرکت کنند. قطعا از نظر زیست محیطی حرکت به سمت تولید خودروهای برقی یک ضرورت است. هر ساله تعداد زیادی از افراد بر اثر مسائل زیست محیطی از دنیا می روند، ایا کسی پاسخگوی خون این افراد است؟ یا چه میزان ما برای درمان بیماران تنفسی هزینه می کنیم؟.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگاه مثبت وزیر صمت به حرکت به سمت تولید خودروهای برقی، اظهار کرد:

بهتر است هزینه هایی که صرف درمان بیماران ناشی از آلودگی‌های زیست محیطی می کنیم را صرف ایجاد زیرساخت برای توسعه خودروهای برقی کنیم.

حسینی کیا ادامه داد:

این ظرفیت در کشور وجود دارد و وزیر صمت هم بارها بر تولید خودروهای برقی تاکید کرده‌اند. جدای از این در بحث واردات خودروهای برقی نیز دولت پای کار آمده و نگاه بر این است که بخشی از واردات خودرو، به واردات خودروهای برقی اختصاص پیدا کند. هم مجلس و هم دولت در این حوزه نگاه حمایتی دارند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

تازه ترین اخبار خودرو در carsmagz

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 4 =