1403-03-29 12:10
Search
Close this search box.
به این مطلب امتیاز دهید

مدیران خودرو با خداحافظی تیگو ۸ پرو، این خودروساز محصول شاسی بلند خود را تنها دو سال در خطوط تولید حفظ کرد. اکنون، جانشین این مدل به نام تیگو ۷ پرومکس معرفی شده است.

شرکت اکوایران اعلام کرده است که تیگو ۷ پرومکس به عنوان جانشین تیگو ۸ پرو به بازار عرضه خواهد شد. این محصول جدید متولد شده قرار است جایگزین تیگو ۸ پرو در مجموعه محصولات این شرکت شود.

 

مطلب پیشنهادی کار مگز : تیگو ۸ پرو مکس

 

مدیران خودرویی اظهار داشته‌اند که توقف تولید تیگو ۸ پرو به دلیل اختلاف در قیمت کارخانه ایجاد شده است. این اختلاف میان مدیران خودرو و شورای رقابت درباره قیمت این خودروی شاسی بلند بوده است. درخواست افزایش قیمت کارخانه‌ای تیگو ۸ پرو توسط مدیران خودرو به شورای رقابت ارسال شده بود، اما اعضای شورا امضاء افزایش قیمت مبدا را تأیید نکردند و تاکید کردند که قیمت باید به میزان قبلی حدود یک میلیارد و ۷۹۸ میلیون تومان باقی بماند.

جایگزین تیگو ۸ پرو

تحقیقات نشان می‌دهد که تیگو ۸ پرو در بازار با قیمت حدود دو میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومان عرضه می‌شود، که با قیمت کارخانه‌ای تقریباً ۳۳۷ میلیون تومان اختلاف دارد.

به نظر می‌رسد که مدیران خودرویی با توجه به این اختلاف قیمتی، سعی در اخذ بخشی از این اختلاف برای خود داشته‌اند، اما شورای رقابت این اقدام را تأیید نکرده است.

در مورد ویژگی‌های تیگو ۷ پرومکس، این مدل از یک موتور ۱.۶ لیتری بهره می‌برد که ۱۹۷ اسب بخار قدرت و ۲۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این مدل به لحاظ فنی به تیگو ۸ پرو شبیه است، و امیدواری وجود دارد که مدیران خودرو موفق شوند مجوز قیمت تیگو ۷ پرومکس را از شورای رقابت دریافت کنند و افزایش قیمت مانند مدل پیشین را تجربه نکنند.

ادامه مطلب
تکلیف عرضه سایپا اطلس چه شد؟ آیا عقب خواهد افتاد؟

منبع: اکوایران

جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =