به این مطلب امتیاز دهید

با هم‌زمانی شروع مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی (ع)، طبق برنامه‌ریزی اجرا شده توسط شهرداری تهران، خدمات به زائران در حوزه‌های مختلف از جمله خدمات خدماتی و حمل و نقل در مرزها آغاز شده است و واحدهای سیار سوخت‌رسان در نقاط مرزی مستقر شده‌اند.

طبق گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، هم‌زمان با شروع مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی (ع)، ستاد اربعین شهرداری تهران بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در 4 نقطه مرزی و همچنین در شهرهای نجف، کربلا و … مستقر شده و به همراه گروه‌های جهادی، به ارائه خدمات به زائران پرداخته‌اند.

علاوه بر این، در طریق الحسین (ع)، مساحت 4 هزار متر مربع از شهر نجف پاک‌سازی شده و روزانه 300 نگهدارنده کیسه زباله در این مسیر نصب می‌شود.

محمدهادی علی‌احمدی، شهردار منطقه 13 که مسئولیت مسیر 1 طریق الحسین (ع) را بر عهده دارد، در این راستا اظهار داشت:

علاوه بر نظافت و پاک‌سازی مستمر محدوده تعیین شده از سوی نیروهای اعزامی شهرداری منطقه 13 به کشور عراق، روزانه حدود 300 نگهدارنده کیسه زباله تهیه و نصب می‌شود.

با اشاره به اینکه این حامل‌های کیسه‌های زباله توسط تیم نیروهای معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 13 در ایران ساخته و تهیه شده‌اند، او افزود:

این نگهدارنده‌ها با استفاده از حلقه‌های فلزی به داربست متصل می‌شوند.

علی احمدی ادامه داد :

به منظور حفظ نظافت موکب‌ها و جلوگیری از انباشت زباله در مسیر راهپیمایی اربعین و همچنین ارائه خدمات بهینه از سوی شهرداری به زائران اباعبدالله الحسین(ع) کار نصب این نگهدارنده‌های زباله در کربلا معلی انجام شده است.

شهردار منطقه 13، درباره فعالیت نیروهای اعزامی به شهر نجف کربلا در آستانه اربعین حسینی، اظهار داشت:

فعالیت کارگران در سه شیفت کارگری از ساعات اولیه صبح آغاز شده و تا پاسی از شب ادامه دارد.

وی با اشاره به فعالیت نیروهای خدمات شهری در قالب 3 اکیپ ده نفره افزود:

روزانه 4 هزار مترمربع از معابر خیابان شارع طوسی پاک‌سازی و نظافت می‌شود.

خدمت‌‌رسانی خودروهای سوخت‌رسان سیار به زائران اربعین حسینی

سعید بیگی، مدیرعامل ساماندهی صنایع و کسب‌وکارهای شهری است، اعلام کرد که در آینده نزدیک، 8 دستگاه خودروی حامل سوخت سیار را برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در مرزهای مهران، خسروی و چزابه مستقر خواهند کرد.

بیگی به تاکید بر افزایش تردد در جاده‌ها و مسیرهایی که به شهرهای مرزی منتهی می‌شوند، اشاره کرد و افزود: با هماهنگی‌هایی که با شرکت پیدو صورت گرفته، این شرکت قصد دارد 8 دستگاه خودرو را برای تأمین سوخت خودروها در مسیرهایی که به مرزهای مهران، خسروی و شلمچه می‌رسند، به منظور خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی به کار بندد.

ساخت سایه‌بان توسط عوامل اجرایی منطقه 3 در نقطه صفر مرزی

حسین نظری؛ رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور با همراهی حسینی؛ مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار، زنگیشه؛ دبیر کمیته خدمات شهری ستاد اربعین و جمعی از مدیران معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از گذرگاه مرزی چذابه بازدید کردند.

در این بازدید نظری از 5 هزار متر مربع سایه‌بان ساخته شده توسط عوامل اجرایی منطقه 3 در نقطه صفر مرزی بازدید کرد.

جوانی؛ شهردار منطقه 3 نیز در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به رضایت زائرین از ساخت سایه‌بان در‌ این نقطه، درخواست ساخت 600 متر مربع دیگر این سازه در خاک عراق از طرف مسئولین عراقی ارائه شده که ان‌شاءالله سعی داریم در ایام باقیمانده این مهم را نیز به اتمام برسانیم.

خدمت‌رسانی 3 شیفته خادمین شهرداری در نجف

ابراهیم کوه‌نژاد؛ رئیس کمیته خدمات شهری قرارگاه نجف نیز گفت: خادمین خدمات شهری مناطق در سه شیف کاری 30 :6 تا 13، 14 تا 21 و 21 تا 5 صبح مشغول خدمت‌رسانی به زوار در نجف هستند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 17 تصریح کرد: امسال شهرداری منطقه 17 مسئولیت قرارگاه نجف را بر عهده دارد و شهردار منطقه به عنوان مسئول قرارگاه نجف منصوب شده است. 4 کمیته زیرمجموعه قرارگاه را تشکیل می‌دهند که شامل کمیته خدمات شهری، کمیته زیرساخت، کمیته اسکان و کمیته اجتماعی هستند.

وی افزود: از آنجا که قرارگاه نجف ورودی زائرین اربعین سیدالشهدا(ع) است، بنابراین قرارگاه مهمی است؛ به همین منظور دو جلسه حضوری با عتبه علوی و تولیت داشتیم و موضوعاتی که نیاز داشتند را با مسئولین در تهران بازگو کردیم که براساس جمع‌بندی‌ها، 460 خادم از شهرداری تهران به این قرارگاه اعزام شدند.

کوه‌نژاد اظهار کرد: عتبه علوی 8 پست کاری برای ما تعریف کرده که دور رینگ اطراف حرم امیرالمؤمنین(ع) است که در این پست‌ها مناطق 19، 20، 4، 14، 12،13، 18، 7 و 17 و سازمان مدیریت پسماند، نیروی خادم اعزام کردند.

رئیس کمیته خدمات شهری قرارگاه نجف گفت: خیابان امام صادق(ع) غربی و شرقی، خیابان زین‌العابدین غربی و شرقی، خیابان محیط، خیابان حمامی یا کنسولگری که کنسولگری ما در آن واقع شده، خیابان طوسی و خیابان حضرت رسول اکرم(ص) محدوده‌های پستی ما هستند که خادمین خدمات شهری مناطق در سه شیف کاری 30 :6 تا 13، 14 تا 21 و 21 تا 5 صبح مشغول خدمت‌رسانی به زوار هستند.

کوه نژاد گفت: یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی از شهرداری کرج در اختیار قرارگاه قرار گرفته که در صحن حضرت زهرا(س) مستقر شده است.همچنین حدود 200 مخزن 660 لیتری، 170 مخزن 240 لیتری و جارو، لباس و لوازم بهداشتی در اختیار ما قرار داده شده که از زحمات سازمان مدیریت پسماند قدردانی می‌کنیم که ضمن ارسال این امکانات، پشتیبانی کاملی از این قرارگاه دارند.

تاکید بر خدمت‌رسانی بیشتر به زائرین اربعین حسینی(ع)

حسین نظری؛ معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور با حضور در منطقه مرزی مهران از سایت خدمات شهری و کمیته روابط عمومی قرارگاه مرزی مهران شهرداری منطقه 5 بازدید و تاکید بر خدمت‌رسانی مستمربه زائرین اربعین حسینی(ع) کردند.

گفتنی است منطقه5 به عنوان فرمانده قرارگاه مرزی مهران در مراسم اربعین حسینی فعالیت دارد.

منبع : tasnimnews.com

دسته اول ترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =