به این مطلب امتیاز دهید

پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد در فرآیند جمع‌آوری مالیات و کنترل تردد خودروها اهمیت زیادی دارد. این اقدام بهبود یافته در تدابیر گمرکی و انتظامی، بهبود مدیریت ترافیک و حمل‌ونقل عمومی، و زیرساخت‌های حمل‌ونقل موجب می‌شود. از طرف دیگر، این اقدام می‌تواند در ارتقای محیط زیست و کاهش آلودگی هوا نیز نقش مؤثری داشته باشد.

رضا تقی پورانوری پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: این خودروها با رعایت مقررات وارد مناطق آزاد شدند و از استانداردهای لازم برخوردار هستند و پلاک‌گذاری آن‌ها موجب رفع بخشی از نیاز بازار می‌شود.​

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد، شروع مناسبی برای واردات خودروهای دست دوم است و آثار مثبت بسیاری بر بازار این کالا خواهد داشت، می‌توان این فرمول را به خودروهای کارکرده نیز تعمیم داد و یا از این مسیر و یا به صورت مستقیم خودروهای کارکرده را وارد کشور کرد.​

وی با بیان اینکه علاوه بر اینکه پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد در کاهش مصرف سوخت و تعدیل قیمت خودرو در بازار اثرگذار است، اضافه کرد: این خودروها دارای استانداردهای لازم هستند و عرضه این خودروها در بازار قدری از عطش تقاضا را فروکش می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه این سیاست باید تداوم داشته باشد و بستر واردات خودروهای دست دوم نیز فراهم شود، تصریح کرد: نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که چرخه و زنجیره باید به گونه‌ای تعریف شود که این اقدام موجب بروز شوک قیمتی خودرو در مناطق آزاد نشود و مشکل کمبود به مناطق آزاد منتقل نشود.

 

منبع خانه ملت

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *