5/5 - (1 امتیاز)

طبق آیین‌نامه جدید واردات خودرو، خودروهای برقی تا سقف قیمتی ۴۰ هزار یورو، اجازه ورود به بازار ایران را دارند. با توجه به این موضوع، نادین خودرو قصد دارد تا آئودی Q۴ E-Tron را وارد ایران کند. البته باید منتظر ماند و دید که این خودرو هم در کنار مرسدس بنز و بی‌ام و‌های وارداتی، مخصوص جانبازان خواهد بود یا خیر.

با توجه به مشکلات و تحریم‌های حاکم بر کشور، آئودی نمی‌تواند به صورت رسمی در بازار ایران حضور داشته باشد. بنابراین این آئودی وارداتی، ساخت شرکت FAW چین بوده و مشابه همان چیزی است که درباره ورود فولکس واگن ID.۴ به ایران رخ داده بود.

آئودی Q۴ E-Tron با دو نسخه ۴۰ و ۵۰ و در سه تیپ وارد ایران می‌شود. نسخه پایه ۴۰، دارای یک موتور برقی در عقب است که ۲۰۱ اسب بخار قدرت و ۳۱۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند.

قوی‌ترین نسخه یعنی ۵۰، از دو موتور الکتریکی با مجموع خروجی ۳۱۳ اسب بخار قدرت و ۴۷۲ نیوتون متر گشتاور استفاده می‌کند. شتاب این نسخه ۶.۸ ثانیه اعلام شده است.

هر دو نسخه ۴۰ و ۵۰ از باتری ۸۴ کیلووات ساعتی فاو استفاده می‌کنند که میزان برد پس از هر بار شارژ در نسخه ۴۰، ۶۰۵ کیلومتر و در نسخه ۵۰، ۵۶۰ کیلومتر است. باتری‌های این خودرو را می‌توان در کمتر از ۴۰ دقیقه به ۸۰ درصد رساند.

همانطور که در بالا هم گفته شده  بدلیل وجود مشکلات و تحریم‌های موجود در کشور، آئودی به صورت رسمی قادر به فعالیت در بازار ایران نیست. این واقعیت باعث می‌شود که خودروهای آئودی وارداتی به کشور وارد شوند. در حقیقت، آئودی‌هایی که در ایران مشاهده می‌شوند، اغلب از طریق شرکت‌ها و فروشندگان خودروهای مستقل وارد می‌شوند. این خودروها معمولاً از منابع خارجی، مانند شرکت‌های تجارت خارجی و دلالان ماشین، به ایران وارد می‌شوند. این مدل‌های آئودی وارداتی تحت نام تجاری آئودی به فروش می‌رسند، اما تحت مجوز و نظارت شرکت‌های دیگری قرار دارند و به طور مستقیم توسط شرکت آئودی تولید نمی‌شوند.

خودروهای آئودی وارداتی در ایران معمولاً قیمت بالایی دارند. این امر به علت مجموعه‌ای از عوامل است که شامل شرایط بازار، نرخ ارز، مالیات و عوارض و هزینه‌های وارداتی است. همچنین، وجود تقاضای بالا برای خودروهای آئودی و کمترین تأمین آنها نیز می‌تواند به افزایش قیمت آنها در بازار ایران منجر شود. علاوه بر این، هزینه‌های نگهداری، تعمیر و خدمات پس از فروش نیز ممکن است در قیمت نهایی خودروهای آئودی وارداتی تأثیرگذار باشند. لازم به ذکر است که قیمت خودرو های وارداتی در ایران ممکن است با تغییرات نرخ ارز و شرایط بازار تغییر کند.

 

منبع : خبر آنلاین

جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هشت =