5/5 - (1 امتیاز)

دولت از واردات خودرو در ۱۴۰۲ درآمد ۳ هزار میلیارد تومانی داشته است ! درآمد دولت از واردات خودرو در سال ۱۴۰۲ به حدود ۳ هزار میلیارد تومان رسید. از این مبلغ، تقریباً ۳ همت از واردات خودرو و ۲ همت از واردات موبایل به خزانه واریز شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، میزان درآمدهای واریزی به خزانه از طریق گمرک و مربوط به بخش حقوق ورودی کالا، مواد اولیه، قطعات منفصله، و تجهیزات موتوری در سال ۱۴۰۲، به مبلغ ۷۶ هزار میلیارد تومان رسیده است، که نسبت به سال قبل ۴۵ درصد افزایش داشته است.

به طور جزئی، درآمدهای واریزی به خزانه در بخش حقوق ورودی مربوط به خودرو به مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان با رشد ۱۸۰۰ درصد و در بخش واردات گوشی‌های تلفن همراه با ارزش بالای ۶۰۰ دلار نیز بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان بوده است. همچنین، در بخش عوارض صادراتی و سایر درآمدهای گمرکی، مبلغی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان جمع‌آوری شده است که نسبت به سال قبل ۲۷۰ درصد افزایش داشته است.

میزان حقوق ورودی واریزی مربوط به گوشی‌های تلفن همراه با ارزش کمتر از ۶۰۰ دلار نیز در همان بخش حقوق ورودی کالاها ثبت و ضبط شده است. مجموعاً، در بخش حقوق ورودی کالا، خودرو، تلفن همراه و عوارض صادراتی، حدود ۱۲۱ هزار میلیارد تومان درآمد به دست آمده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم

“برای اطلاع از اخبار روز خودرو ، کار مگز را دنبال نمایید”

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =