5/5 - (6 امتیاز)

دوج چارجر 2023 آخرین ماسل کار دوج است و بیش از ده سال است که در بازار حضور دارد. تعدادی از به‌ وزرسانی های مهم به همراه اضافه شدن نسخه های Hellcat، Redeye، Scat Pack و Widebody توانسته اند این سدان بزرگ را همچنان جذاب و منحصر به فرد نگه دارند، اما گلگیرها و سوپرشارژرهای قدرتمندتر شده فقط می توانند تا حدی چارجر کلاسیک را طولانی مدت حفظ کنند.

 

عکس دوج چارجر 2023

 

Dodge Charger اکنون چندین سال از زمان معرفی نسخه کنونی اش می گذرد. با گذشت بیش از یک دهه از ارائه نسل فعلی خود، دوج چارجر 2023 به نظر می آید که با یک موتور ۶ سیلندری با توان ۲۹۲ اسب بخار و یک دیفرانسیل عقب به صورت استاندارد عرضه می شود و در صورت نیاز، می توان گزینه تمام چرخ متحرک را نیز انتخاب کرد. این نسخه را می توان به عنوان یک سگ مسن و آرام در خط محصول چارجر تصور کنید. اما در خانواده چارجر، وجود نسخه های پر قدرت نیز حاکی از شتاب قوی و توانایی این مدل است. می توان برای موتور ۵.۷ لیتری V-۸ با توان ۳۷۰ اسب بخار به  نسخه R/T مراجعه کرد.

 

دوج چارجر ۲۰۲۳

 

ویدیوی دوج چارجر ۲۰۲۳

 

همچنین مدل های Scat Pack با موتور ۶.۴ لیتری V-۸ و توان ۴۸۵ اسب بخار، تجربه ای با توان بیشتر ارائه می دهند. مدل های Hellcat با توانایی بالاتری ارائه می شوند، اما به طور جداگانه بررسی می شوند. اگر چارجر شما را به یاد ماشین های پلیس قدیمی می اندازد، این به دلیل ویژگی هایش است. در حالی که جهان به سمت منابع انرژی جایگزین حرکت می کند، چارجر به عنوان یک نسخه سدان از چلنجر با بدنه کوپه و موتور بنزینی به مسیر خود ادامه می دهد. این مدل سدان V-۸ همچنان با توان بالا و سرزنده باقی مانده است.

 

مزایا و معایب دوج چارجر 2023

 

مزایا

 • موتور قوی V8 در دسترس میباشد
 • نسخه ها و پکیج های گرافیکی این امکان را می دهند که به دلخواه خود آن را شخصی سازی کنید
 • یک صفحه نمایش لمسی بزرگ با یک رابط کاربری کاربرپسند در دسترس می باشد

 

معایب

 • موتور V8 ممکن است زمانی که با اشتیاق رانندگی می کنید، سوخت زیادی مصرف کنند
 • سقف شیب دار ممکن است دید و دسترسی به صندلی های عقب را محدود کند
 • از نظر تناسب ، این مدل نسبت به برخی از رقبا عقب مانده

 

امکانات جدید

 • دوج چارجر ۲۰۲۳ همچنان به شکل فعلی خود باقی مانده است
 • نسخه های Jailbreak  اکنون در مدل های Hellcat غیر از Redeye در دسترس هستند
 • نسخه های Last Call و گزینه های رنگی میراثی با چارجر خداحافظی می کنند
 • این مدل جزو نسل هفتم چارجر است که برای اولین بار در سال 2011 معرفی شد

 

چارجر هلکت 2023

 

آپشن های  جدید

دوج برای سال ۲۰۲۳ تعدادی تغییر مهم در چارجر فعلی انجام داده است. در آخرین ماه های این سال، انتظار می رود که نسل بعدی چارجر با یک موتور الکتریکی با اسب بخار به بازار عرضه شود. دوج چارجر 2023  از پلاک های ویژه “آخرین تماس” زیر کاپوت استفاده می کنند تا نشان دهد که این آخرین نسل از مدل فعلی است و دوج نقشه هایی برای ارائه رنگ های محبوبی از گذشته خودرو از جمله Plum Crazy، B۵ Blue و Sublime Green دارد. همه مدل های R/T نیز یک نشان “۳۴۵” جدید روی گلگیر جلویی خواهند داشت تا به موتور Hemi V-۸ که در زیر کاپوت قرار دارد، احترام بگذارند.

 

عکس چارجر 2023

 

چارجر R/T با موتور ۵.۷ لیتری V-۸ با توان ۳۷۰ اسب بخار، ترکیبی کامل از توان و امکانات را ارائه می دهد. افراد مشتاق سیستم چهار چرخ متحرک به نسخه های V-۶ محدود می شوند. موتور V-۸ بزرگتر با توان ۴۸۵ اسب بخار که با Scat Pack ارائه می شود، تجربه شتاب را بهبود می بخشد، اما قیمت آن حدوداً ۵۰۰۰ دلار بیشتر از مدل R/T است. در کنار صفحه نمایش لمسی استاندارد ۸.۴ اینچی Uconnect که دارای امکانات Apple CarPlay و Android Auto است، آپشن ها شامل سیستم اگزوز دو حالته ضربان دار ، فرمان با روکش چرمی و رینگ های ۲۰ اینچی می شوند. همچنین آپشن های کمک راننده شامل مانیتور نقطه کور، هشدار ترافیک متقابل عقب، آینه های بیرونی گرم شونده و چراغ های جلو ارتقا یافته است و گروه عملکرد هندلینگ را که شامل چرخ های ۲۰ اینچی با لاستیک های چهار فصل، ترمزهای برمبو و تنظیمات اسپرت سیستم تعلیق است.

 

داج چارجر 2023

 

مشخصات فنی دوج چارجر ۲۰۲۳

دوج چارجر ۲۰۲۳ ریشه های NASCAR با یک موتور V-۸ بزرگ ،  پر سر و صدا و قدرتمند کنترل میکند. اما لازم است بدانید که هر چارجر یک موتور Hemi V-۸ قدرتمند زیر کاپوت ندارد. این موضوع ناراحت کننده است، اما تمامی چارجر ها یک گیربکس اتوماتیک هشت سرعته بسیار عالی و یک دیفرانسیل عقب استاندارد را دارا هستند.در مقابل، مدل های V-۶ در اجرا قوی نیستند اما از سیستم چهار چرخ متحرک بهره مند می باشند. در حال حاضر، دوج چارجر با گیربکس دستی موجود نمی شود، اما اگر موجود بود، بسیار جذاب تر می شد. نسخه استاندارد با موتور V-۶ چندان ساده نیست، اما فاقد سرگیجه رانندگان جلویی مانند نیسان ماکسیما است.

 

ماشین دوج چارجر ۲۰۲۳

 

این در حالیست که نسخه های با توان بیشتر در وضعیت عالی قرار دارند، به عنوان مثال پکیج Charger R/T Scat Pack با توان ۴۸۵ اسب بخار توانسته در ۳.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. دوج چارجر 2023 با توان ۳۷۰ اسب بخار به اندازه کافی پرقدرت می باشد که با اکثر سدان های خانوادگی رقابت کند. چارجر در تست های رانندگی دارای رفتاری آرام بود. چرخ های بزرگ ۲۰ اینچی آن روی اکثر سطوح بی خطر بودند، اما در مواجهه با موانع مانند گذرگاه های راه آهن و چاله ها، آن را به چالش کشیدند.

 

مشخصات فنی دوج چارجر ۲۰۲۳

 

این سدان بزرگ دارای تعادل قابل توجهی در هنگام پیچیدن بود. هرچند نسخه V-۶ تقریباً چسبندگی یکسانی در پیچ ها دارد، اما افزایش توان موتور در مدل های Daytona باعث افزایش لذت رانندگی می شود. فرمان برقی با استفاده از کمک الکتریکی به کنترل دقیق چارجر کمک می کند، اما بازخورد آن سنگین و کند است و نمی تواند در موقعیت های خطرناک جا بیفتد. در تست ترمز اضطراری، بهترین نتایج از مدل های با عملکرد بالا ، ترمزهای ارتقا یافته و لاستیک های تابستانی با چسبندگی بیشتر ، به دست آمد.

 

مصرف سوخت چارجر 2023

شارژر یک خودروی بزرگ و سنگین با مصرف سوخت سالم می باشد. اگرچه تخمین مصرف سوخت EPA در شهر کمتر از میانگین است، اما در بزرگراه ، به نسبت رقابتی عمل می کند.  مصرف سوخت موتور V-۶ با سیستم چهار چرخ محرک و بزرگ تر و موتور V-۸ با ۴۸۵ اسب بخار ، در فاصله ۱ مایل بر گالن از یکدیگر قرار دارند، به این معنا که مصرف سوخت موتور شش سیلندر در بزرگراه ۲۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و مصرف موتور  هشت سیلندر ، ۹.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر می باشد.

 

مصرف سوخت دوج چارجر 2023

 

ظرفیت بار چارجر جدید چقدر است؟

صندوق عقب خودرو اندازه ی مناسبی دارد، اما ارتفاع قابل حمل آن نسبت به عرض آن زیاد بوده و این باعث می شود که فضای آن به طور چشم‌گیری به سمت عقب ، باریک شود. جیب های در و کنسول میانی نسبتاً کوچک هستند و محدودیت هایی در فضای ذخیره‌سازی صندلی های عقب وجود دارد. لازم به ذکر است که لنگر صندلی های خودرو در همه‌ی سه موقعیت صندلی به دلایلی سخت به چشم می آیند. صندلی های عقب به اندازه کافی پهن هستند تا صندلی های ایمنی کودکان حجیم تر را جای دهند و به طور کلی فضای کافی برای نصب آن‌ها در پشت صندلی های جلو وجود داشته باشد، اما سقف پایین دوج چارجر 2023 ، برای جا دادن صندلی کودکان و مراقبت از آن ها میتواند مشکلاتی را ایجاد کند.

 

ظرفیت بار چارجر ۲۰۲۳

اتاق دوج چارجر ۲۰۲۳

کابین دوج چارجر 2023

 

خصوصیات داخل دوج چارجر 2023

فضای داخلی چارجر بسیار کاربردی و متضاد لوکس است. علاوه بر فضای زیاد برای پا در عقب، فضای سرنشینان کمی کمتر از متوسط است. طراحی کابین این ماسل کار کلاسیک است، اما دارای انواع مختلف آپشن هاست. حجم صندوق عقب، با وجود شباهت به رقبا، می توانست بزرگتر باشد. در دوج چارجر 2023 کنسول مرکزی دارای فضاهای بسیاری برای نگهداری وسایل کوچک است و شیار کنار شیفتر ، برای قرار دادن گوشی هوشمند بسیار مناسب می باشد.

 

داخل دوج چارجر 2023

 

هر مدل چارجر با نسخه های مختلفی از سیستم اطلاعات سرگرمی Uconnect عالی آمده است. این به این معناست که Apple CarPlay و Android Auto به عنوان استانداردی درون یک صفحه نمایش لمسی با ابعاد ۷.۰ یا ۸.۴ اینچی در دسترس میباشند. با این وجود بر اساس تست های انجام شده زمان پاسخگویی خوبی داشت، اما برخی از کنترل های اختیاری تنها از طریق صفحه لمسی قابل دسترسی هستند و امکان دسترسی به نقطه اتصال Wi-Fi نیز وجود ندارد.

 

داخل چارجر ۲۰۲۳

 

مشخصات دوج چارجر 2023

ویژگی های نسخه پایه دوج چارجر ۲۰۲۳ به شرح زیر می باشد :

ویژگیمشخصات
نوع موتورگازی
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک قابل تعویض
سیستم انتقالدیفرانسیل عقب
سیلندر
تعداد صندلی۵
نوع سوختمعمولی بدون سرب
مصرف سوخت شهر / بزرگراه۱۲.۳ /۷.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
مصرف سوخت میانگین۱۰.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
ظرفیت مخزن سوخت۱۸.۵ لیتر
حجم موتور پایه۳.۶ لیتر
قدرت موتور۸۰۷ اسب بخار
حداکثر سرعت۳۲۶ کیلومتر بر ساعت
شتاب ۰ تا ۱۰۰۳.۶ ثانیه
گشتاور۲۶۰ پوند فوت @ ۴۸۰۰ دور در دقیقه (۳۵۲ نیوتون متر)
سوپاپ۲۴
نوع بادامکدو طرفه بادامک (DOHC)
وزن پایین۳۹۴۰ پوند (۱۷۸۷ کیلوگرم)
وزن ناخالص۵۱۰۰ پوند (۲۳۱۳ کیلوگرم)
کشور مونتاژ نهاییکانادا

 

مشخصات دوج چارجر 2023

 

آیا چارجر ۲۰۲۳ ماشین ایمنی می باشد؟

این سدان بزرگ دوج، تجهیزاتی متنوع از فناوری های کمک راننده را ارائه می دهد. این تجهیزات شامل ویژگی هایی مانند کروز کنترل تطبیقی و ترمز اضطراری خودکار است. با این حال، این امکانات به عنوان انتخابی اضافه به هزینه اصلی خودرو اضافه می شوند و مدل های پایه از ویژگی های پیشرفته تر محروم هستند. ویژگی های کلیدی ایمنی دوج چارجر ۲۰۲۳ عبارتند از:

 • امکان نظارت بر نقاط کور و اعلام هشدار ترافیک متقابل
 • هشدار خروج از مسیر و کمک به حفظ مسیر رانندگی
 • هشدار برخورد از جلو

 

ایمنی دوج چارجر 2023

 

قیمت دوج چارجر 2023

نسخهقیمت
SXT۳۶,۳۲۵ دلار
GT۳۹,۰۲۵ دلار
R/T۴۶,۰۶۵ دلار
Scat Pack۵۲,۹۲۵ دلار
Scat Pack Widebody۵۸,۹۲۰ دلار

 

دوج چارجر 2023 قیمت

 

فیلم جذاب از چارجر

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

2 نظرات

 • Tahaa.Or, 1402-07-16 @ 9:01 ق.ظ پاسخ

  عجب چیز خفنیههه چندتاشو از نزدیک توو خیایونای تهزان دیدم اصلا کپ کردمم🤯🤯

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =