به این مطلب امتیاز دهید

به نقل از اقتصاد 100

با توجه به افزایش قیمت خودرو در روز گذشته، وضعیت قیمت‌های امروز 25 مرداد 1402 در بازار خودرو به یک وضعیت سردرگمی تبدیل شده است. این سردرگمی در تمام محصولات بازار قابل مشاهده است، که ممکن است به افزایش، کاهش یا حتی ثبات قیمت‌ها منجر شود. به عبارت دیگر، هیچ روند خاصی در این بازار قابل تشخیص نیست و نمی‌توان تغییراتی مشخص را برای آن پیش‌بینی کرد. در واقع، قیمت خودرو امروز 25 مرداد 1402 هیچ ترند مشخصی را نمایان نمی‌کند و هیچ راهنمایی در خصوص آینده بازار نمی‌دهد.

با توجه به تحلیل دو روز قبل، می‌توان فهمید که حجم معاملات بازار خودرو نسبت به هفته‌ها و ماه‌های گذشته بهبود یافته است. با این حال، اگر تحولات بازار همراه با نااطمینانی متقاضیان خودرو رخ دهد، این می‌تواند وضعیت بسیار خطرناکی را ایجاد کرده و باعث خروج بازار از وضعیت آرامی کند. به همین دلیل، ضروری است که خودروهای وارداتی به سرعت از گمرک‌های کشور ترخیص شوند تا اعتماد بازار حفظ شود. در واقع، انتشار اخبار مبنی بر ترخیص چانگان‌های وارداتی از گمرک می‌تواند تأثیر مهمی بر وضعیت بازار داشته باشد.

قیمت های خودروهای داخلی

در رابطه با قیمت‌های خودروهای داخلی، امروز نیز بسیاری از آنها با افزایش‌های کوچکی همراه هستند. به عنوان مثال، خودروی کوئیک دنده‌ای S شرکت سایپا که روز گذشته قیمت آن حدود یک میلیون تومان افزایش یافته بود، امروز بدون تغییر با همان نرخ 348 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

خودروی شاهین G سایپا نیز که جزو محصولات گران قیمت این شرکت محسوب می‌شود، روز گذشته با افزایش 6 میلیون تومانی روبه‌رو شده بود و امروز نیز حدود 2 میلیون تومان افزایش قیمت دارد. به این ترتیب، قیمت این خودرو به 571 میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU۵ که از پرطرفدارترین سدان‌های داخلی محسوب می‌شود، امروز نیز همانند روز گذشته حدود سه میلیون تومان افزایش قیمت داشته و با قیمت نهایی 623 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

همچنین، دنا پلاس ۶ دنده توربو که روز گذشته رکورد افزایش قیمت را ثبت کرده بود، امروز نیز با افزایش پنج میلیون تومانی دیگر به قیمت 755 میلیون تومان رسید.

دگرگونی بازار خودروهای داخلی

قیمت های خودروهای مونتاژی

در زمینه خودروهای مونتاژی نیز به دلیل حجم معاملات کمتر، نوسانات کمتری دیده می‌شود. به عنوان مثال، جک J4 کرمان موتور که از خودروهای ارزان‌تر بازار محسوب می‌شود، امروز وضعیت ثابتی دارد و با نرخ 760 میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

خودروی چری تیگو 7IE که جزو خودروهای کراس‌اوور مدیران محسوب می‌شود، در مقایسه با روز گذشته حدود 20 میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به قیمت یک میلیارد و 480 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

همچنین، خودروی فیدلیتی پرایم 5 نفره نیز همانند تیگو 7، حدود 20 میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به نرخ یک میلیارد و 610 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در مورد قیمت فونیکس که جزو محصولات لوکس مدیران خودرو محسوب می‌شود، امروز با افت 10 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، به نرخ یک میلیارد و 750 میلیون تومان معامله می‌شود.

 

از طرفی، عدم پذیرش شورای رقابت برای آزادسازی قیمت‌های خودرو و همچنین ترخیص چانگان‌های وارداتی از سوی شرکت سایپا، ممکن است به عنوان مهم‌ترین اخبار بازار خودرو در روزهای گذشته محسوب شود. این وضعیت می‌تواند توانایی تنظیم قیمت‌ها را داشته باشد. در نتیجه، احتمالاً بازار در آینده نیز با نوساناتی در قیمت‌ها مواجه خواهد شد و امکان پیش‌بینی روند خاصی برای آن وجود ندارد.

 

جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =