1403-04-03 02:03
Search
Close this search box.
5/5 - (1 امتیاز)

متاسفانه، مزدا تصمیم گرفته است که تولید سدان متوسط خود، مزدا 6، را در بازار داخلی ژاپن متوقف کند. این خودرو که از سال ۲۰۰۰ وارد بازار شده بود، در اواسط آوریل امسال به پایان می‌رسد. در این ۲۲ سال، مزدا 6 با فروش ۲۲۶،۴۳۷ واحد، جایگاه خود را در بازار پیدا کرده بود.

مزدا 6 از نمای جلو

نسل فعلی مزدا 6 از سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شده بود و تاکنون بهبودهای مختلفی را تجربه کرده بود. بازنشستگی این مدل از بازار ژاپن به دنبال خروج از بازارهای ایالات متحده و بریتانیا در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۳ اتفاق افتاده است.

مزدا به نظر دارد که در جایگاه خالی ایجاد شده توسط مازاد6، خط محصولات کراس اوور CX خود را تقویت خواهد کرد. این تصمیم به ویژه برای علاقه‌مندان به سدان و واگن‌های خودروهای با کیفیت مهم است، زیرا مزدا 3 به عنوان یک خودروی کوچک، جایگزین مناسبی نمی‌باشد.

مزدا 6 از نمای داخل

در اوایل سال ۲۰۲۲، مزدا اعلام کرد که نسل جدید مزدا 6 بر اساس یک پلتفرم جدید با دیفرانسیل عقب توسعه پیدا کرده است. اما، این اعلامیه موجب ابهاماتی در مورد وجود یک مدل چهارم نشد. در حالی که برخی منابع حدس‌ها و حدس‌زدن‌هایی در مورد یک مدل مبتنی بر پلتفرم RWD (پیش‌ماشینی با موتور جلو و پیچان) ارائه کرده بودند، اما بیانیه اخیر مزدا این نظر را تکذیب می‌کند.

مزدا 6 از نمای عقب

به هر حال، مزدا تأکید دارد که مزدا 6 به طور کامل منسوخ نشده است، چرا که همچنان در کارخانجات خارج از ژاپن تولید می‌شود. اما با توقف مونتاژ در کشور مبدأ، احتمالاً این معنی را می‌دهد که خودرو از بازارهای بین‌المللی که نسخه‌های تولید ژاپن را دریافت کرده‌اند، خارج خواهد شد.

ادامه مطلب
پنج خودروی عجیب غریب از تویوتا که هیچ وقت دیده نشدند!!

برای اطلاع از جدیدترین اخبار ماشین به سایت مجله خودرو کار مگز سری بزنید.

به اشتراک بگذارید:

subscriber

بامداد هستم و خیلی از خبرهای روز تکنولوژی در خودروها لذت می برم و همیشه براتون اینجا اونها رو مینویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =