به این مطلب امتیاز دهید

رنو 5 E-Tech Roland Garros (رولان گاروس) قرار است در ماه می در مسابقات اوپن فرانسه رولان گاروس رونمایی شود. این ماشین جزئیات الهام گرفته از تنیس را به نمایش می گذارد، از جمله پد شارژر گوشی به رنگ خاک رس قرمز و دکمه تعویض دنده e-pop که به شکل دسته راکت طراحی شده است. همچنین، چهار دستگاه رنو 5 1970 که به خودرو برقی تبدیل شده اند، به عنوان شاتل در طول مسابقات استفاده خواهند شد.

نمای جلو 5 E-Tech Roland Garros

در دهه‌های 1990 تا 2010، پژو تعدادی سوپرمینی لوکس با الهام از مسابقات تنیس آزاد فرانسه رولان گاروس تولید کرد. اما امروزه رنو شریک خودروی این رویداد است و امسال از این همکاری برای معرفی اولین نسخه محدود ۵ E-Tech استفاده کرده است. رنو 5 برقی Roland Garros در نمایشگاه اوپن فرانسه 2024 که در ماه‌های می و ژوئن در ورزشگاه استاد رولان گاروس در پاریس برگزار می‌شود، به نمایش گذاشته خواهد شد. راستی، گاروس یک تنیس‌باز افسانه‌ای فرانسوی نبود، بلکه خلبان مشهور فرانسوی بود که در جنگ جهانی اول توسط آلمانی‌ها سرنگون شد و بعداً ورزشگاه به افتخار او نامگذاری شد.

نمای عقب رنو 5 E-Tech Roland Garros

این سری ویژه از خودروهای 5s در چهار رنگ قابل انتخاب است: سفید صدفی، آبی نیمه‌شب، مشکی ستاره‌ای و یک رنگ اختصاصی دیگر به نام خاکستری مات اسلیت. تمام این رنگ‌ها در کنار سقفی با بافت پارچه‌ای به رنگ مشکی ساتن عرضه می‌شوند که لبه‌های آن با نوار ساتن کروم تزئین شده است. چرخ‌های این خودرو از جنس آلیاژ مشکی تراش‌خورده‌ی 18 اینچی Ecrou هستند که درپوش مرکزی آن‌ها به رنگ خاکستری مات است.

نمای بغل رنو 5 E-Tech Roland Garros

در داخل رنو، لوگوهای بیشتری از رولان گاروس به چشم می‌خورد، از جمله روی صندلی‌هایی که با پارچه بازیافتی بافته شده‌اند که به گفته رنو از پارچه‌های فنی استفاده شده در لباس‌های ورزشی الهام گرفته شده است، و همچنین روی سر دسته دنده الکترونیکی که اهرم آن به شکل دسته راکت تنیس طراحی شده است. نورپردازی پشت داشبورد، عبارت «رولاند گاروس پاریس» را نشان می‌دهد و در اشاره‌ای هوشمندانه به زمین خاکی مسابقات اوپن فرانسه، فرش‌ها و شارژر تلفن کنسول به رنگ نارنجی-قرمز طراحی شده‌اند.

لوگو رولان گاروس ذر رنو 5 E-Tech Roland Garros

لوگو رولان گاروس ذر صندلی های رنو 5 E-Tech Roland Garros

در طول برگزاری مسابقات رولان گاروس، رنو 5 رولان گاروس در کنار دیگر مدل‌های برقی E-Tech 5 به نمایش گذاشته خواهد شد. اما این تنها حضور رنو در این رویداد نیست. این شرکت خودروسازی 180 دستگاه خودروی هیبریدی و برقی شامل خودروهای شاسی‌بلند را برای استفاده برگزارکنندگان در اختیارشان قرار می‌دهد و حتی با استفاده از چهار دستگاه رنو 5 کلاسیک از دهه 70 میلادی که به صورت برقی بازسازی شده‌اند، خدمات حمل و نقل شاتل ارائه می‌کند.

داخل ماشین رنو 5 E-Tech Roland Garros

شارژر رنو 5 E-Tech Roland Garros

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =