5/5 - (2 امتیاز)

به نقل از اقتصاد نیوز

با توجه به آراء افراد فعال در بازار واردات، دلار همواره به عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار در این بازار تلقی می‌شود. در این شرایط، افراد فعال در این بازار همواره نگاهی به نرخ دلار در فرآیند قیمت‌گذاری داشته‌اند. اما در حال حاضر، این روند تغییر کرده است و نوسانات دلار (ارتفاع و افت نرخ دلار) دیگر تأثیری در این بازار ندارد. در این شرایط، می‌توان ادعا کرد که افراد فعال در بازار خودرو، توجه خود را از دلار به سمت اخبار و شایعات مربوط به واردات خودروها دیگر معطوف کرده‌اند. از جهت دیگر، با توجه به اینکه در حال حاضر اطلاعاتی درباره واردات جدید به بازار در دست نیست، می‌توان نتیجه گرفت که توقعات مربوط به واردات در بازار برقرار است. این توقعات منجر به تباطل بازار وارداتی شده‌اند، که به طور واضح منجر به رکود در این بازار شده است. این موضوع به این دلیل است که با وجود اخبار و گزارشاتی درباره زمان ورود خودروهای وارداتی، هنوز هیچ گونه نشانه‌ای از حضور این دسته از خودروها در بازار مشاهده نمی‌شود.

براساس آمارهای اخیر اعلام شده توسط رئیس کل گمرک، تعداد 727 دستگاه خودرو با ارزش تقریبی 17.2 میلیون دلار تا تاریخ 25 مرداد سال 1402 از گمرک عبور کرده‌اند. با این حال، محمد رضوانی‌فر اعلام کرده که تا کنون هیچ یک از این خودروها وارد بازار نشده‌اند و توقعات مربوط به ورود آنها همچنان ادامه دارد.

در خصوص قیمت خودروهای وارداتی در بازار، ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که خودروی مدل 2019 با نام “آزرا” با کارکرد 30 هزار کیلومتر در طی هفته گذشته با محدوده قیمتی بین 4 میلیارد و 300 میلیون تا 4 میلیارد و 600 میلیون تومان معامله شده است. تغییرات قیمتی معمولاً به عهده فروشندگان باز می‌باشد و عدم نظارت منجر به اختلاف قیمتی برای این خودروها شده است.

همچنین، خودروی “رنوتالیمسان” مدل 2018 با کارکرد 88 هزار کیلومتر در این هفته با قیمت میان 2 میلیارد و 750 میلیون تا 3 میلیارد تومان معامله شده است و کاهشی در قیمت آن مشاهده می‌شود. همچنین، “النترا” مدل 2018 نیز با کارکرد 60 هزار کیلومتر در این هفته با محدوده قیمتی بین 2 میلیارد و 100 میلیون تا 2 میلیارد و 400 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و تغییرات قیمتی گسترده‌ای را تجربه کرده است.

همچنین، خودروی “میتسوبیشی اوتلندر” با کارکرد 53 هزار کیلومتر در این هفته با قیمت میان 3 میلیارد و 100 میلیون تا 3 میلیارد و 200 میلیون تومان معامله شده و تغییرات اندکی در قیمت آن رخ داده است.

همچنین، خودروی “توسان IX35” مدل 2018 بدون کارکرد نیز در این هفته با قیمت 3 میلیارد و 800 میلیون تومان معامله شده است و “هیوندا سانتافه” نیز با قیمت 4 میلیارد و 600 میلیون تومان در بازار معامله شده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در کارمگز دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =