5/5 - (1 امتیاز)

آمار جدید نشان می‌دهد که هزینه بیمه خودرو در فوریه با افزایش ۲۰.۶ درصد نسبت به سال گذشته، به رکورد ۴۷ ساله افزایش یافته است. این افزایش، بعد از افزایش بیشینه در دسامبر ۱۹۷۶ که ۲۲.۴ درصد بوده، به عنوان بیشترین افزایش مشاهده شده است.

افزایش قیمت خودروها به دلیل شیوع جهانی کرونا، باعث شده که هزینه مالکیت خودرو برای اکثر آمریکایی‌ها به حد انتهایی برسد. طبق داده‌ها، هزینه بیمه وسایل نقلیه در سال ۲۰۲۳ با افزایش ۱۷.۴ درصد، بیشترین افزایش سالانه را از سال ۱۹۷۶ داشته است که در آن زمان ۲۸.۷ درصد بود.

شوک بر اثر افزایش تصادفات، شدت تصادفات و شرایط جغرافیایی، باعث افزایش هزینه‌ها شده است. رفتارهای بد در جاده‌ها که در طول قرنطینه‌های کرونا شکل گرفته، نیز به افزایش این هزینه‌ها کمک کرده‌اند. به عنوان مثال، محققان در نوادا گزارش داده‌اند که در طول قرنطینه، رانندگان سرعت بیشتری داشته‌اند و استفاده از کمربند ایمنی کاهش یافته است.

در سال ۲۰۲۱، با افزایش ۱۰.۵ درصد در تلفات جاده‌ای، رکورد بالاترین میزان تلفات از سال ۲۰۰۵ ثبت شد. این در حالی است که بیشتر آمریکایی‌ها در خانه مانده بودند. در سال ۲۰۲۲، تلفات با کاهش ۰.۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

افزایش هزینه بیمه خودرو در بسیاری موارد به دلیل افزایش قیمت قطعات خودرو و افزایش شدت خسارت‌ها اتفاق افتاده است. همچنین، کمبود تکنسین‌های ماهر نیز موجب افزایش هزینه‌ها شده است. قیمت خودروهای جدید نیز از سال ۲۰۱۹ به بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته که به افزایش هزینه‌ها منجر شده است.

خودروهای برقی، اگرچه نرخ بیمه‌ای آنها کمتر است، اما هزینه‌های دیگری از جمله تعمیرات بدنه و ساختاری آنها بیشتر است. همچنین، تکنولوژی پیشرفته‌تر آنها نیاز به تخصص بیشتری دارد.

با توجه به گزارش یاهو فایننس، محل زندگی همچنین نقش مهمی در هزینه بیمه وسیله نقلیه ایفا می‌کند؛ آب‌وهوای نامساعد باعث افزایش هزینه‌های بیمه می‌شود.

 

منبع : ایسنا

“جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید”

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =