5/5 - (1 امتیاز)

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ سرهنگ علی اصغر شریفی در برنامه تلویزیونی «شهر امن» در خصوص نرخ تخلف پارک در جایگاه جانبازان و معلولان اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین و گران‌ترین نوع جریمه‌ای که قانون در مورد تخلفات ساکن غیر مجاز، تعیین کرده و پلیس نیز متخلفان را طبق آن اعمال قانون می‌کند توقف در محل اختصاصی پارک خودروی جانبازان و معلولان است.

وی افزود: در جدول تخلفات ساکن هیچ رقمی بالاتر از این نوع جریمه که مربوط به توقف در محل اختصاصی پارک خودروی جانبازان و معلولان است وجود ندارد؛ چراکه مبلغ جریمه ۱۰۵ هزار تومانی گران‌ترین جریمه ای است که در جدول تخلفات ساکن وجود دارد و برای فرد متخلفی که اقدام به پارک و توقف در محل اختصاصی جانبازان و معلولان کند در نظر گرفته می‌شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: پلیس با نصب تابلوی مخصوص در محل توقف و محل اختصاصی پارک جانبازان و معلولان از رانندگان دیگر می‌خواهد که در این محل توقف نکنند ولی متاسفانه برخی از رانندگان رعایت نکرده و مشکلاتی را برای این قشر آسیب پذیر ایجاد کرده و پلیس مجبور می‌شود گران ترین نرخ تخلف از نوع تخلفات ساکن را برای آنان در نظر بگیرد.

در ادامه این برنامه تلویزیونی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ سرهنگ رابعه جوانبخت به آمار تصادفات فوتی موتورسواران پرداخت و گفت: فراوانی تصادفات فوتی و جرحی شهر تهران در اواخر هفته شیب تندی به خود می گیرد.

وی گفت: 67 درصد از تصادفات فوتی شهر تهران که در آخر هفته ها روی می‌دهد به موتورسواران باز می‌گردد که خیلی تأمل برانگیز است؛ گویی در این بازه زمانی تردد موتورسیکلت سواران در سطح شهر تهران به ویژه در ساعات تاریکی هوا و در معابر بزرگراهی افزایش می‌یابد.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: تردد موتورسیکلت سواران هم در معابر تاریک و در محورهای بزرگراهی تخلف است و بدلیل اینکه آشکارسازی های خوبی از سوی موتورسواران اتفاق نمی افتد و ایمنی لازم را هم رعایت نمی کنند این تصادفات افزایش پیدا می کنند.

سرهنگ جوانبخت افزود : 83 درصد از آمار فوتی‌های موتور سواران در آخر هفته ، به سن زیر 40 سال باز می گردد.

منبع : همشهری

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

1 نظر

  • Farnoosh Lio, 1402-11-02 @ 9:34 ب.ظ پاسخ

    خدا به خیر کنه 😂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهار =