به این مطلب امتیاز دهید

سیگنال بورس و خودرو به دلار چگونه پیش میرود؟! به نظر می‌رسد که با بهبود ارزش معاملات خرد در بازار سرمایه و بازگشایی سامانه یکپارچه معاملات خودرو، بازار ارز نمی‌تواند به افزایش فکر کند.

میزان ارزش معاملات خرد در بازار سرمایه در کانال ۵ هزار میلیارد تومانی تثبیت شده است، که به طور میانگین دو کانال بیشتر از کف ارزش معاملات خرد در روزهای ابتدایی بازار است.

در مقابل، سامانه یکپارچه خودرو برای ثبت سفارش خودروهای داخلی باز شده است، و همچنین سامانه یکپارچه برای خرید خودروهای خارجی نیز در هفته آتی بازگشایی خواهد شد. در گذشته، همزمان با ثبت سفارش برای خرید خودرو، بازار ارز آرام می‌شد و رشد خاصی را تجربه نمی‌کرد. حالا به نظر می‌رسد با بهبود ارزش معاملات خرد در بازار سرمایه و بازگشایی سامانه یکپارچه معاملات خودرو، بازار ارز نتواند به افزایش فکر کند.

نکته‌ای که باید توجه داشته باشیم، این است که اونس طلا نشانه‌های نزولی را نشان می‌دهد. در شرایطی که دلار در رکود است و انتظار می‌رود این رکود در کوتاه‌مدت پایدار بماند، اونس طلا نوسان قیمت‌ها در بازار طلا و سکه را در دست گرفته است. با شکست سقف تاریخی اونس طلا، قیمت جهانی آن وارد فاز اصلاحی شده و تا کنون کانال دو هزار دلاری را از دست داده و در کانال ۱۹۷۰ دلاری معامله می‌شود. این مسئله نشان می‌دهد که در شرایط رکود دلار، سیگنال صادر شده از جانب اونس طلا نزولی است.

در حال حاضر، سکه امامی در نزدیکی حمایت ۲۹ میلیون و ۵۰ هزار تومان قرار دارد و مقاومت کوتاه مدت آن محدوده زُن قیمتی ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. طلای آب‌شده نیز حمایت ۱۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان و مقاومت ده میلیون و ۷۲۰ هزار تومان را پیش رو دارد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنیم، ناترازی گازی به بورس رسیده است که می‌تواند گروه‌های شیمیایی و فلزات اساسی را تحت تأثیر قرار دهد. با کاهش تولید در زمستان گرم، میزان تولید، سودآوری و مالیات کاهش پیدا می‌کند. در حال حاضر، گروه‌های کوچک به نظر می‌رسد وضعیت بهتری نسبت به شاخص‌ها دارند، اما باید دید که آیا در ادامه می‌توانند نمادهای شاخص‌ها را تحت تأثیر قرار دهند یا خیر؟

منبع : اکوایران

جدیدترین اخبار خودرو را در مجله خودرو کار مگز دنبال نمایید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *