5/5 - (2 امتیاز)

شاسی بلند جدید در راه است !! – دو منبع مطلع اعلام کرده‌اند که تویوتا موتور قصد احداث سومین کارخانه خودروسازی خود در هند را دارد و ظرفیت تولید خود را در این کشور به اندازه‌ای افزایش خواهد داد که برای اولین بار در بیش از یک دهه‌ افزایش یابد. این افزایش به علت مشارکت تویوتا با سوزوکی موتور به وجود آمده است.

بزرگترین تولیدکننده خودرو در جهان قصد دارد که این کارخانه با ظرفیت تولیدی متراژ ۸۰ هزار تا ۱۲۰ هزار خودرو در سال راه‌اندازی نماید، که می‌تواند به حدود ۲۰۰ هزار دستگاه برسد. ظرفیت اولیه پیشنهادی برای این کارخانه تولیدی، تولید کنونی تویوتا در هند را تا ۳۰ درصد از ۴۰۰ هزار دستگاه کنونی افزایش خواهد داد.

همچنین تویوتا در حال توسعه یک خودروی شاسی بلند (SUV) جدید برای بازار هند است که در اوایل سال ۲۰۲۶ به بازار عرضه خواهد شد و به عنوان محصول اصلی برای کارخانه جدید خواهد بود.

فروش تویوتا در هند به دلیل همکاری جهانی با سوزوکی افزایش یافته است. تویوتا به خاطر مدل هایی مانند فورچونر و کمری هیبریدی در هند شناخته می‌شود و در اوایل ماه سپتامبر به رویترز اعلام کرد که انتظار دارد در سال ۲۰۲۳ فروش داخلی خود را به رکورد برساند. دو منبع افزودند که تویوتا اکنون قصد دارد تا قبل از پایان دهه، ظرفیت تولید خود را به ۵۰۰ هزار دستگاه در سال افزایش دهد.

توسعه تویوتا در هند، سومین بازار خودروی بزرگ جهان، در حالی رخ می‌دهد که رشد بازارهایی نظیر اروپا و آمریکای شمالی کاهش یافته و بازار های آسیای جنوب شرقی نیز با رقابت های چینی روبرو است.

منبع : isna.ir

دسته اول ترین اخبار خودرو در مجله خودرو کارمگز

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =