به این مطلب امتیاز دهید

شماره گذاری شاسی بلند های جدید ! سه مدل از خودروهای خودسازی هاوال، به نام‌های هاوال H2، هاوال H6 و هاوال H8، به ایران وارد شدند و در مراکز شماره‌گذاری دیده شدند.

محصولات برندهای جهانی خودروسازی با افزایش واردات، به تدریج در مراکز شماره‌گذاری محلی قابل مشاهده هستند. سه مدل از یک برند خودروسازی چینی که انتظار ورود آن به ایران وجود نداشت، به صورت بی‌صدا وارد کشور شدند. این برند از زیرمجموعه‌های برند گریت وال است که در سال‌های گذشته نقش داشته بود در خطوط تولید بهمن موتور مونتاژ شود، اما با وجود این، نتواست در بازار ایران حضور قوی داشته باشد.

این برند چینی توسط مدیران گریت وال به منظور رقابت در بازار جهانی خودروهای SUV (شاسی بلند) تأسیس شده است. در خرداد ماه امسال، اخباری درباره ورود محصولات این برند به بازار ایران منتشر شد، اما از آن زمان، هیچ اطلاعاتی در رسانه‌ها یا فضای مجازی منتشر نشده است. ورود محصولات برند هاوال به بازار ایران به نوعی تحت تأثیر ورود خودروهای کره‌ای و ژاپنی قرار گرفته است. با این حال، حدود چهار ماه بعد، در آذر ماه، شرکت BM Cars (شرکت واردکننده خودرو که توسط بهمن موتور تأسیس شده) تصویری از خودروی کراس‌اوور هیبرید هاوال را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. BM Cars قصد دارد در ابتدا مدل هاوال H6 هیبرید (HEV) را به بازار ایران عرضه کند. به نظر می‌رسد که حضور دو مدل دیگر، یعنی هاوال H2 و هاوال H8، نیز به نحوی بی‌صدا رخ داده است.

بیشتر بخوانید: بهترین شاسی بلند تا 600 میلیون

با توجه به حضور محصولات برند هاوال، بازار خودروهای SUV کشور جذاب‌تر از گذشته خواهد شد و متقاضیان می‌توانند با مقایسه بین محصولات موجود در بازار و با توجه به نیازهای خود، انتخاب بهتری داشته باشند. هرچند هنوز زمان عرضه محصولات این برند چینی در سامانه یکپارچه مشخص نشده است، اما حضور سه مدل از خانواده هاوال در بازار ایران نشان‌دهنده حضور قاطع این برند خودروساز چینی در بازار ایران است.

منبع : اکو ایران

اخبار روز خودرو را در مجله خودرو کارمگز دنبال نمایید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یازده =