5/5 - (1 امتیاز)

شیائومی پس از موفقیت در عرضه SU7 به هشتمین خودروساز بزرگ چین تبدیل شد.

بر اساس داده‌های صنعت خودروی چین، شیائومی، سازنده معروف گوشی‌های هوشمند، با فروش بیش از ۷۰۰۰ دستگاه از اولین مدل خود، سدان SU7، در ماه آوریل به هشتمین خودروساز برقی بزرگ کشور تبدیل شده است.

ورود قدرتمند شیائومی به بازار پرتلاطم خودروهای برقی چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان که شرکت‌ها در آن با جنگ قیمتی شدیدی روبرو هستند، تغییرات قابل توجهی را به همراه خواهد داشت. شیائومی که در زمینه گوشی‌های هوشمند و لوازم خانگی محبوب در چین شناخته شده است، اکنون به صنعت خودروسازی نیز قدم گذاشته است.

در ماه آوریل، شیائومی ۷۰۵۸ دستگاه SU7 فروخت که این اولین فروش کامل ماهانه از زمان عرضه این مدل در اواخر ماه مارس بود. هدف شیائومی برای سال جاری فروش بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه است که با میانگین فروش ماهانه ۱۱۶۱۸ دستگاه برای بقیه سال مطابقت دارد. بر اساس تحلیل رویترز از داده‌های فروش ماهانه پلتفرم اطلاعات خودرو در رسانه چینی Dongchedi، شیائومی جایگزین نام تجاری Avatr EV از شرکت دولتی چانگان موتورز به عنوان هشتمین خودروساز بزرگ برقی کشور شد.

فروش تخمینی ماهانه بیش از ۱۱ هزار دستگاه برای شیائومی در ادامه سال، این شرکت را در رقابتی تنگاتنگ با فولکس‌واگن قرار می‌دهد که در رقابت با خودروسازان برقی چینی بهتر از سایر برندهای خودروسازی قدیمی خارجی عمل کرده است.

برخی تحلیلگران معتقدند که بازار در سال‌های آینده نسبت به شیائومی رشد بیشتری خواهد داشت. HSBC Qianhai پیش‌بینی کرده که شیائومی تا سال ۲۰۲۵ حدود ۲۴۰ هزار دستگاه و تا سال ۲۰۲۶ حدود ۳۴۸ هزار دستگاه خودرو به فروش برساند.

در صدر فروش خودروهای برقی چین، بی‌وای‌دی با فروش ۱۲۰۲۳۴ دستگاه در ماه گذشته قرار گرفت. این فروش عمدتاً به دلیل مدل‌های مقرون به صرفه و بسیار ارزان‌تر از SU7 بوده است. تسلا، غول آمریکایی، در ماه آوریل ۳۱۴۲۱ دستگاه از مدل‌های ۳ و Y را به فروش رساند. مدل پایه SU7 شیائومی حدود ۴۰۰۰ دلار ارزان‌تر از مدل پایه مدل ۳ تسلا در چین است.

طبق گزارش رویترز، با توجه به رقابت فزاینده در بازار خودروهای برقی چین، بسیاری از خودروسازان اکنون تمرکز خود را به بازارهای خارجی معطوف کرده‌اند. داده‌های انجمن خودروهای مسافری چین نشان می‌دهد که صادرات خودروهای سواری چین در ماه آوریل به بالاترین حد خود رسید، در حالی که فروش داخلی نسبت به سال گذشته ۵.۸ درصد کاهش یافته است.

 

منبع : ایسنا

“جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید ” 

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =