5/5 - (1 امتیاز)

چند روز است که اختلاس سه میلیارد دلاری در صنعت چای، موضوع اصلی تیترهای رسانه‌ها شده است. همزمان با این اتفاق، مسئولان صنعت خودرو ادعا می‌کنند که ارز برای واردات و حتی تولید به دست نیاورده‌اند. عدم تامین ارز برای صنعت و بازار خودرو به سرعت می‌تواند منجر به ایجاد اختلالات جدیدی در بازار گردد. اخیراً، جلال رشیدی کوچی، عضو کمیسیون امور داخلی در مجلس شورای اسلامی، در خصوص عدم تامین ارز برای واردات خودرو اظهار نظر کرده و با اعتقاد خود اعلام کرده است که در کشور ارز وجود دارد، اما آن را به واردات خودرو اختصاص نمی‌دهند.

با توجه به تمرکز وزارت صنعت بر واردات خودروهای برقی، یک سوال مطرح می‌شود که آیا با سه میلیارد دلار می‌توان به تحقق وعده وزیر صنعت برای عرضه ۱۰۰ هزار دستگاه تاکسی برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی برسیم؟ برای پاسخ به این سوال، مناسب است ابتدا یکی از محبوب‌ترین تاکسی‌ های برقی در بازار اروپا را مورد بررسی قرار دهیم. اگر به بررسی وضعیت این خودروها در بازار اروپا بپردازیم، متوجه خواهیم شد که یکی از بهترین و اقتصادی‌ترین گزینه‌ها برای تاکسی‌های برقی، MG5 Electric می‌باشد.

در حال حاضر، این اتومبیل با قیمت ۳۸ هزار و ۸۲۵ دلار در بازارهای اروپا عرضه می‌شود. با در نظر گرفتن بودجه‌ی ۳ میلیارد دلاری، می‌توان تا ۷۷ هزار و ۲۶۹ دستگاه از این خودرو را وارد کشور کرد. اگر این برنامه اجرا شود، علاوه بر اجرای وعده وزیر صمت برای تأمین ۱۰۰ هزار دستگاه تاکسی برقی، ناوگان تاکسیرانی به یک محصول برقی با کیفیت، ایمن و دارای فناوری‌های روز تجهیز خواهد شد.

در پایان باید ذکر کرد که ام جی ۵ برقی یکی از بهترین ناوگان تاکسیرانی انگلیس در سال جاری معرفی شده است، هرچند که واردات تعداد خودرو مذکور حدود ۳ میلیارد دلار بودجه نیاز دارد.

منبع اقتصاد 100

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *