1403-04-23 20:53
Search
Close this search box.
به این مطلب امتیاز دهید

در طول سال‌ها، به ما آموخته شده که از تصاویر جاسوسی برای ارزیابی ظاهر خودروها پیشنهاد نمی‌شود. نمونه‌های اولیه از تمام قطعات تا زمان پایان مراحل آزمایش به کار نمی‌روند. این وضعیت برای نمونه اولیه هایپرکار فراری نیز صدق می‌کند، زیرا برخی از اجزا مانند چراغ‌های عقب چهارگانه SF90، موقتی هستند.

طراحی افتضاح فراری از نمای جلو
منبع عکس: motor1 .com

البته، ظاهر خودرو با ویژگی‌های آیرودینامیک وحشی، از جمله بال عقب غول‌پیکر، به‌راحتی تحت نظر قرار نمی‌گیرد. ورودی‌های هوا در قسمت جلو و عقب، همچنین دریچه‌های هوای جانبی با اندازه مناسب برای بهبود جریان هوا وجود دارند. هرچند که در نمونه اولیه هیچ نشانه‌ای از این ویژگی‌ها قابل مشاهده نیست، اما اسکریپت “فراری” به راحتی روی کالیپرهای ترمز قابل مشاهده است.

ما می‌دانیم که اگزوزهای گرد، که از وسط سپر برون آمده‌اند، مصنوعی هستند؛ زیرا اگزوز واقعی در پشت مش جمع شده است. احتمالاً دوربین دید عقب نیز که در بالای چراغ ترمز سوم قرار دارد، در نمونه نهایی حضور نخواهد داشت. اما دیفیوزر عظیم در قسمت عقب، همراه با اسپلیتر جلویی بزرگ، به هایپرکار ظاهر ترسناکی می‌بخشد.

طراحی افتضاح فراری از نمای کنار
منبع عکس: motor1 .com

برش‌های سقف نشان می‌دهد که جواهر تاج مارانلو با نام رمز “F250” دارای درهای پروانه‌ای است. درباره وجود یا عدم وجود یک شیشه عقب در کل قسمت عقب، اطلاعی در دسترس نیست. اما حتی اگر یک شیشه وجود داشته باشد، باید به دلیل بال بزرگ، دید به عقب به شدت محدود خواهد شد.

تا کنون، شاید پرسش کرده‌اید که این برچسب‌ها به چه دلیل استفاده شده‌اند. به نظر می‌رسد یکی از آنها نشان‌دهنده تست سخت افزار خاصی توسط بوش روی این نمونه اولیه باشد، در حالی که برچسب مثلث زرد با آرم رعد و برق سیاه نشان‌دهنده جایگزینی برای لافراری به صورت یک خودروی هیبریدی است. این احتمال برآمدن پرچمدار فراری با موتور V12 را برای اولین بار از زمان F40 به چالش می‌کشد.

ادامه مطلب
تابستان امسال منتظر مرسدس AMG CLE 53 کوپه 2025 باشید
طراحی افتضاح فراری از نمای پشت
منبع عکس: motor1 .com

حتی ممکن است فراری از یک موتور V6 با تعداد سیلندر کمتر استفاده کند، که این مسئله ممکن است شگفت‌انگیز به‌نظر برسد. اما لازم به ذکر است که مثلاً خودروی مسابقه 499P، با 6 سیلندر، یک واقعیت است. موتور 3.0 لیتری در وسط خودرو با دو توربوشارژر از 296 GTB و خودروی مسابقه GT3 به‌دست آمده است. هنوز واضح نیست که این پیشرانه دارای قابلیت پلاگین یا یک سیستم هیبریدی مشابه LaFerrari خواهد بود.

طراحی افتضاح فراری از نمای سه رخ پشت
منبع عکس: motor1 .com

با توجه به استراتژی فراری، اگر کسی اظهار کند که دوره تولید قبلاً بحث شده است، این موضوع شگفت‌انگیز نخواهد بود. گفته می‌شود که این مدل‌ها در سال 2024 عرضه خواهند شد، با برنامه‌ریزی برای 599 کوپه و 199 کانورتیبل، و به دنبال آن یک نسخه محدود XX که تنها 30 دستگاه ارائه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هفت =