5/5 - (1 امتیاز)

ایران خودرو تاکسی جدید خود را به زودی عرضه می کند. در دوره جدید مدیریت خود، وزارت صمت به دنبال تشویق استفاده از خودروهای برقی در شبکه حمل و نقل عمومی درون شهری است. ایران خودرو نیز در این راستا فعالیت دارد و در تامین تاکسی های برقی مشارکت می‌کند. محصول جدید وارداتی ایران خودرو به نام لونا GRE به زودی در ناوگان تاکسیرانی کشور به کار گرفته خواهد شد.

این خودرو از نوع چینی است و ابتدا برای استفاده در خطوط تاکسیرانی شهری وارد شده است. با این حال، برنامه‌هایی برای عرضه آن به مشتریان عادی در آینده ندارد. لونا GRE در بازار چین با دو نوع دیفرانسیل موجود است، اما ایران خودرو تصمیم گرفته است اولین تاکسی برقی خود را با یک دیفرانسیل عرضه کند.

همچنین، شایعات حاکی از آن است که ایران خودرو قصد دارد این خودرو را داخلی سازی کند. مشخصات فنی لونا GRE نشان می‌دهد که این خودرو از یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۱۰ اسب بخار و گشتاور ۲۲۵ نیوتن متر استفاده می‌کند. باطری این خودرو دارای ظرفیت ۴۴ کیلووات ساعت می‌باشد و با یک بار شارژ می‌تواند حدود ۴۰۰ کیلومتر را طی کند.

لونا GRE امکاناتی همچون دوربین پارک عقب، سامانه نظارت بر فشار تایرها، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، سنسور نور، ورود بدون کلید و استارت زدن بدون کلید را نیز داراست. سرعت حداکثر این خودرو ۱۴۰ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن حدود ۱۰ ثانیه است.

به نظر می‌رسد که ایران خودرو برای ورود به بازار تاکسی‌های برقی و گسترش خدمات پس از فروش خود، تلاش مضاعفی انجام داده است.

 

منبع : اکو ایران

“جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید”

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =