1403-03-29 03:11
Search
Close this search box.
3/5 - (1 امتیاز)

اطلس G از تازه‌ترین تولیدات شرکت سایپا به‌شمار می‌آید که در مرحله دوم سامانه یکپارچه نیز حضور داشته است. براساس اولویت‌بندی این سامانه، تاریخ تحویل اطلس برای برخی از مشتریان فرا رسیده است، اما تاکنون هیچ دعوت‌نامه‌ای از سوی سایپا برای این مشتریان ارسال نشده است.

اطلس G به‌عنوان یکی از تازه‌ترین محصولات شرکت سایپا مطرح می‌شود که به نوعی به‌عنوان یک فیس‌لیفت سریع در نظر گرفته می‌شود. این خودرو قرار است به‌زودی وارد بازار کشور شده و در مرحله دوم فروش خودروهای سامانه یکپارچه حضور داشته است. طبق برنامه تعیین‌شده، ارسال اولین سری از خودروهای اطلس G تا پایان سال جاری برای مشتریان انجام خواهد شد.

براساس آخرین اطلاعات در دسترس، به‌نظر می‌رسد برخی از مشتریان که موعد تحویل خودروی اطلس آنان در سامانه یکپارچه برای زمستان 1402 تعیین شده بود، تاکنون هیچ پیامک واریز وجهی دریافت نکرده‌اند. اما افرادی که این پیامک را دریافت کرده‌اند، می‌توانند تا مهلت تحویل در فروردین تا شهریور 1403، وجه را واریز کرده و در طرح پیش‌فروش این خودرو ثبت‌نام نمایند.

سوالی که در این مورد مطرح می‌شود این است که آیا اطلس G با سه الی شش ماه تأخیر به دست مشتریان می‌رسد؟ اگر جواب مثبت باشد، تکلیف خریداران این خودرو چیست؟

شرکت‌های خودروساز هیچ تعهدی در خصوص ثبت‌نام‌های در سامانه یکپارچه ندارند! طبق قوانین مرتبط با شرکت‌های خودروساز، تا زمانی که مشتری هیچ مبلغی را به عنوان خرید خودرو به حساب شرکت واریز نکند، شرکت‌های خودروساز مسئولیتی در قبال این افراد نخواهند داشت. این اصل قبل از راه‌اندازی سامانه یکپارچه نیز وجود داشته است. اکنون با راه‌اندازی این سامانه، وظیفه اصلی آن تعلق به اولویت‌بندی مشتریان و اعلام آنان به شرکت‌های مربوطه است.

ادامه مطلب
فروش فوری 5 خودرو سایپا آغاز شد + لیست قیمت و راهنما

اخبار جدید درباره برنامه تولید شرکت سایپا نشان‌دهنده تولید و تحویل خودروها در سال آینده است. این موضوع در زمان ثبت‌نام مرحله دوم سامانه یکپارچه به‌طور کاملاً قابل پیش‌بینی بود؛ چراکه با شروع ثبت‌نام اطلس، اطلاعات درباره تولید آزمایشی و اجرای آزمون‌های فنی به تازگی به گوش می‌رسید. به همین دلیل، افرادی که در مرحله اولویت‌بندی سامانه یکپارچه، خودروی اطلس G را انتخاب کرده‌اند، باید تا زمان دریافت پیامک از سوی سایپا، در انتظار بمانند.

بیشتر بخوانید: فولکس واگن اطلس 2023

عرضه سایپا اطلس

 

وظیفه سامانه یکپارچه چیست؟

در شرایطی که تولیدکننده خودرو به دلیل عدم دریافت وجه از مشتری، از تحمل هرگونه مسئولیت معذور می‌شود، سامانه یکپارچه نیز به درستی واکنش نشان نمی‌دهد و اعلام می‌کند که تنها وظیفه‌اش محدود به اولویت‌بندی و معرفی درخواست‌ها به تولیدکنندگان خودرو است.

سپهر دادجوی توکلی، سخنگوی شورای رقابت، درباره سوء استفاده تولیدکنندگان از مشتریان در چارچوب سامانه یکپارچه و عدم تحمل این سامانه از مسئولیت نسبت به مشتریان، اظهار کرد: با توجه به نقش و مسئولیت‌های شورای رقابت و با استناد به قطعنامه 543 در زمینه تنظیم بازار خودرو، شورای رقابت به عنوان ناظر بر فرآیند عرضه و تقاضای بازار می‌افتد و نقصانی نیز دیده می‌شود. در تمام مراحل، مصرف‌کننده نهایی می‌تواند شورای رقابت را به عنوان یک مرجع و حتی به عنوان مکانی برای گزارش ایرادات و نقصان‌ها در نظر بگیرد.

وی افزود: وظیفه دریافت و بررسی این موارد بر عهده سامانه شورای رقابت و سامانه 124 سازمان حمایت از مصرف‌کننده است که دارای همکاری نزدیک با یکدیگر هستند. با این حال، به علت شخصیت نزدیک به قضایی این نهاد، امکان ارائه تضمین زمانی برای رسیدگی به این مسائل از سوی مصرف‌کنندگان وجود ندارد. با این حال، شورای رقابت موظف به پاسخگویی است و سامانه 124 می‌تواند به تسریع رسیدگی به شکایات عمومی کمک کند.

ادامه مطلب
با زیر یک میلیارد هیوندای بخرید! + جدول قیمت خودروها

منبع : تجارت نیوز

اخبار روز خودرو را در مجله خودرو کار مگز دنبال نمایید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =