به این مطلب امتیاز دهید

داده‌های اتحادیه خودروسازان اروپا (ACEA) در روز چهارشنبه نشان داد که در ماه آگوست، بیش از یک پنجم از خودروهای جدیدی که در اتحادیه اروپا به فروش رفتند، کاملاً الکتریکی بودند. این اطلاعات نشان می‌دهد که فروش مدل‌های بدون آلایندگی در ماه آگوست بیش از دو برابر افزایش یافته است.

انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرده است که مدل‌های کاملاً الکتریکی در ماه آگوست ۲۱ درصد از کل فروش در اتحادیه اروپا را تشکیل دادند، که برای اولین بار است که بیش از یک پنجم از کل فروش را به خود اختصاص دادند.

در هشت ماه اول سال ۲۰۲۳، حدود یک میلیون خودروی کاملاً الکتریکی در اتحادیه اروپا به فروش رفت. به طور کلی، فروش خودرو در اتحادیه اروپا در ماه آگوست ۲۱ درصد افزایش یافت، اگرچه معمولاً ماه کم‌فروشی برای صنعت خودرو به شمار می‌آید. این افزایش فروش در ماه آگوست دوازدهمین ماه متوالی رشد فروش را نشان می‌دهد و نشانگر بهبود صنعت خودرو پس از مشکلات زنجیره تامین مرتبط با بیماری همه‌گیر است.

فروش خودروهای برقی

فروش خودروهای کاملاً الکتریکی در ماه آگوست ۲۰۲۲ بیش از دو برابر افزایش یافت و به ۱۶۵ هزار و ۱۶۵ دستگاه رسید. در مقابل، مدل‌های احتراق داخلی کمتر از ۵۰ درصد از فروش را در ماه آگوست به خود اختصاص دادند، و پلاگین هیبریدی به نسبت ۷.۴ درصد از کل فروش را تشکیل می‌دهند، در حالی که هیبریدهای کامل ۲۳.۹ درصد از کل فروش را به خود اختصاص دادند.

مدل‌های دیزلی تنها ۱۲.۵ درصد از کل فروش را در ماه آگوست به خود اختصاص دادند. در گذشته، خودروهای دیزلی بیش از ۵۰ درصد از کل فروش خودروهای جدید در سال ۲۰۱۵ را تشکیل می‌دادند.

براساس گزارش رویترز، فولکس‌واگن، بزرگترین فروشنده خودرو در اروپا، در ماه آگوست افزایش ۲۱.۲ درصدی در فروش داشته است، و استلانتیس و رنو نیز به ترتیب شاهد افزایش ۶.۴ و ۲۲.۳ درصدی در فروش خودروهای خود بودند.

منبع : isna.ir

دسته اول ترین اخبار خودرو را در carsmagz دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفت =