3/5 - (2 امتیاز)

فروش سایپا لغو شد ! فروش خودروهای شاهین اتوماتیک و ساینا S توسط شرکت سایپا تنها یک روز پس از اطلاع‌رسانی شروع شد، اما بسیار زود اعلام شد که فرآیند فروش این دو خودرو به تعویق انداخته شده و به زمانی دیگر موکول شده است.

در روز شنبه، سایپا از طریق بخشنامه جدید خود اطلاع داد که خودروهای شاهین اتوماتیک و ساینا S که تا آن زمان در دسترس مشتریان بوده‌اند، حالا نوبت به اعلام شرایط فروش آن‌ها بود. با این حال، در روز یکشنبه، این بخشنامه به طور ناگهانی لغو شد و هنوز دلیل دقیق واضحی برای این لغو اعلام نشده است. اطلاعیه رسمی این لغو از سوی شرکت سایپا به شرح زیر است:

احتراماً پیرو بخشنامه شماره 395208 مورخ 1402/09/30 درخصوص ثبت‌نام جدید سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی (شاهین اتوماتیک و ساینا S)، ضمن پوزش از متقاضیان محترم، به اطلاع می‌رساند جهت هماهنگی برقراری ارتباط سیستمی و در راستای سهولت ثبت‌نام متقاضیان محترم، زمان ثبت‌نام متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دلایل لغو شرایط فروش سایپا

بعضی از مشتریان سایپا اقدام به توجیه لغو بخشنامه فروش خود کرده و این را به عنوان یک راهبرد بازارگرمی برای محصولات خود معرفی می‌کنند. شرکت سایپا به شیوه‌ای منحصر به فرد، خودروی سایپا 151 یا همان وانت پراید را با شرایط پیش‌فروش و تحویل در سال آینده به دسترس متقاضیان قرار داده است. این اتفاق در حالی رخ داده که خودروی سایپا 151 به صورت دائمی با شرایط فروش فوری توسط این شرکت عرضه می‌شد. با توجه به اعلامیه شورای رقابت برای برگزاری جلسه در پنجم دی‌ماه، به‌نظر می‌رسد که سایپا قصد دارد تا اعلام قیمت‌های جدید را به تعویق بیاندازد.

در مقابل، دو خودروی عرضه شده در این شرایط فروش، یعنی شاهین اتوماتیک و ساینا S، بازار مورد نظر را به خوبی پشتیبانی نکرده‌اند. شاهین اتوماتیک نتواست موفقیت شاهین دنده‌ای را جبران کند و با قیمت آن به سرنوشت ناخوشایندی دچار شد. قیمت این خودرو در یک ماه گذشته از حدود 750 میلیون تومان به کمتر از 700 میلیون تومان کاهش یافته است که نشان‌دهنده کمبود تقاضا برای این خودرو است. همچنین، ساینا S نیز با اختلاف 30 میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد. این موقعیت همراه با حضور فراوان مدل‌های کوییک در بازار، راه را برای افزایش قیمت و رشد تقاضای این خودرو مسدود کرده است.

منبع : تجارت نیوز

اخبار خودرو را در مجله خودرو کار مگز

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *