به این مطلب امتیاز دهید

آغاز فروش ۹ مدل خودروی وارداتی از امروز! سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی اطلاع داد که برای افرادی که در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ثبت‌نام کرده‌اند و اولویت آن‌ها تعیین شده است، از امروز چهارم بهمن تا ششم اسفندماه، سامانه به منظور انتخاب خودروها فعال شده است.

در این مرحله، متقاضیان می توانند سه اولویت از میان محصولات اعلامی را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که در این مرحله هیچ ثبت نام جدیدی انجام نمی شود و انتخاب خودرو در سیستم فقط برای ثبت نام کنندگان اولیه امکان پذیر است.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره 1: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد : دستگاه / ریال

9 مدل خودروی وارداتی

توجه: در برنامه فروش ۹ مدل خودروی وارداتی ، قیمت ذکر شده در جدول شماره 1 به عنوان قیمت نهایی در مراحل ورودی محاسبه شده است و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص، از جمله بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های مربوط به شماره گذاری، صدور مجوز فرسودگی خودرو، هزینه حمل و… به این قیمت خودرو ها اضافه می شوند. واردکنندگان، با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو، می توانند اقدام به دریافت این هزینه ها کنند و در زمان مقرر، خودرو را تحویل بگیرند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره 2- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد: ریال / دستگاه

نه مدل خودروی وارداتی

تبصره 1 – در برنامه فروش ۹ مدل خودروی وارداتی ، قیمت اعلامی به صورت علی الحساب، به عنوان قیمت ورودی محاسبه شده است و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص، از جمله مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و …، در فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و تصویب شده افزوده خواهند شد. واردکنندگان مجازند که پس از فراخوان ابتدایی و پرداخت 50% از قیمت علی الحساب، اقدام به انعقاد قرارداد با متقاضی نمایند.

تبصره 2 – قیمت قطعی خودروها پس از ارائه تمامی مستندات و مدارک لازم، بر اساس آخرین ضوابط و مقررات، و سپس در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره 3 – عدم واریز وجه در هر یک از مراحل فوق و حداکثر ظرف 5 روز پس از فراخوان، به معنای انصراف از طرح است و متقاضی از اولویت در سامانه واردات خودروها حذف خواهد شد.

تبصره 4 – تمامی شرکت‌های واردکننده موظفند طبق آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، در ارتباط با تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان، اقدام نمایند؛ در غیر این صورت، قراردادهای مزبور تحت پیگرد‌های مندرج در آیین نامه فوق قرار خواهند گرفت.

منبع : تسنیم

جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 2 =