به این مطلب امتیاز دهید

صنعت خودروهای الکتریکی به سرعت در حال توسعه است و باتری‌های بهتر و کارآمدتری برای افزایش برد و عملکرد خودروها ارائه می‌شود. پورشه نیز از این تغییرات بهره می‌برد و آماده است تا به تایکان خود یک به‌روزرسانی نیمه عمر ارائه دهد.

فیس لیفت جدید پورشه تایکان از نمای پشت

از زمان معرفی تایکان در سال 2019، با ظهور رقبای جدیدی برای این خودرو روبه‌رو شده‌ایم. این رقبا شامل مدل S با اصلاحات تسلا، مرسدس EQE، لوتوس Emeya که یک مدل کاملاً جدید است و لوسید ایر نیز وارد بازار شده است، با این حال، در بریتانیا هنوز به دست مشتریان نرسیده است. به منظور پیشروی و موفقیت در این رقابت، پورشه نیاز دارد تا از پیشرانه به‌روزرسانی شده‌ای در مدل تایکان خود استفاده کند.

پورشه، با مدل تایکان الکتریکی‌اش، به سوی به‌روزرسانی‌های مهمی در نصف دوره عمر خود می‌رود. در حال حاضر، محدوده مدل‌های تایکان شامل نسخه پایه، 4S، GTS، توربو و توربو S می‌شود. نسخه پایه تایکان با باتری 79.2 کیلووات‌ساعتی عرضه خواهد شد، در حالی که نسخه‌های پرقدرت‌تر دارای باتریهای بزرگتری خواهند بود. پورشه قصد دارد با استفاده از باتری 93.4 کیلووات‌ساعتی، خنک‌کنندگی و عملکرد کلی باتری‌ها را بهبود بخشد تا برد این خودروها را افزایش دهد، به‌ویژه در شرایط هوای سرد که معمولاً موجب کاهش برد می‌شود.

در به‌روزرسانی‌های اخیر، مدل Turbo 4S توانست برد خود را از 288 مایل به 318 مایل افزایش دهد، اما هنوز تا حدی از مدل مرسدس EQE کمتر است که می‌تواند تا 376 مایل طی کند بدون نیاز به شارژ مجدد. تصاویر جاسوسی جدید، طراحی ماشین را به طور واضح نشان می‌دهند. جلوی خودرو با تغییرات ظریفی در طراحی چراغ‌های جلو و ورودی هوا تغییر یافته است، که به بهبود ضریب درگ خودرو کمک خواهد کرد و باعث افزایش کارایی خواهد شد.

در پایین خودرو، دریچه عمودی پشت چرخ جلو هنوز حضور دارد، و وقتی به عقب نگاه می‌کنیم، دریچه‌های اضافی زیر نوار نور دیده می‌شود. بخش پایینی دیفیوزر نیز به طور ویژه برجسته شده است.

فیس لیفت جدید پورشه تایکان از نمای کنار

با اینکه این خودرو آزمایشی از چرخ‌های 20 اینچی که در تایکان فعلی وجود دارد، استفاده می‌کند، انتظار می‌رود مجموعه‌ای جدید از چرخ‌های آلیاژی به نسخه جدید فیس لیفت افزوده شود. همچنین، ما یک نسخه جدید از تایکان با موتور سه‌گانه و تغییرات آیرودینامیکی که بر عملکرد تمرکز دارد، به عنوان رقیب تسلا مدل S Plaid مشاهده کردیم. باور داریم که این مدل در کنار تایکان فیس لیفت شده که در سال 2024 معرفی خواهد شد، ظاهر خواهد شد.

برای اطلاع از قیمت انواع خودرو به سایت کار مگز سری بزنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

بامداد هستم و خیلی از خبرهای روز تکنولوژی در خودروها لذت می برم و همیشه براتون اینجا اونها رو مینویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =