1403-04-03 06:06
Search
Close this search box.
5/5 - (1 امتیاز)

روزهایی که گلف در پایان هر سال اروپا را تسلط خود قرار می‌داد، به گذشته تبدیل شده است. حتی خودروی کامپکت فولکس واگن هم اکنون در بین پنج خودروی برتر جدول فروش اروپا قرار ندارد، زیرا بر اساس گزارش مؤسسه تحقیقاتی Dataforce، تا نوامبر 2023 به رتبه هفتم کاهش یافته است. در سال 2024، بروزرسانی جدیدی وارد بازار خواهد شد.

توماس شافر، مدیرعامل فولکس‌ واگن، در یک ویدیو رسمی به معرفی محصولات اصلی این شرکت پرداخت و لیست جدید خودروها شامل نسل بعدی تیگوان و پاسات، همراه با به‌روزرسانی‌های ID.7 و ID.3 را ارائه داد. او در پایان ویدیو اعلام کرد که نسخه بازنگری شده گلف با فیس لیفت در سال 2024 به بازار عرضه خواهد شد.

اگر به ریل‌های سقف نگاه کنیم، واضح است که تغییرات جدید در گلف به چشم می‌خورد. چراغ‌های جلو با طراحی جدید در نمونه‌های آزمایشی اخیر ظاهر شده‌اند. نوار نور LED “unibrow” باقی‌مانده و با نشان روشن VW به دو نیم تقسیم شده است. این تغییرات در ادامه از الگوی نور پس‌زمینه که در فیس لیفت Touareg معرفی شد، الهام گرفته شده است.

گلف Mk8 حتی قبل از معرفی مدل Mk8.5 که به نظر می‌رسد در آغاز سال آینده انجام خواهد شد، در معرض حذف قرار دارد. فولکس‌واگن اعلام کرده است که مدل Mk9 فقط در نسخه الکتریکی در سال 2028 بر پایه پلتفرم جدید SSP گروه به بازار عرضه خواهد شد. اگر این دو مدل به صورت همزیست با یکدیگر ظاهر نشوند، انتظار می‌رود گلف با موتور بنزینی/دیزلی تقریباً در چهار سال آینده بازنشسته شود. توجه: فولکس‌واگن از سال 2033 فقط خودروهای الکتریکی را در اروپا تولید خواهد کرد.

ادامه مطلب
فولکس واگن اطلس ۲۰۲۳ ، بزرگترین شاسی بلند این کمپانی آلمانی!

با این حال، به نظر می‌رسد که گلف Mk8.5 دوباره توانایی برگشت به صدر جدول فروش را نداشته باشد. تغییرات ملایم در طراحی آن، بسیاری از مشتریان را به عنوان کمی کسل‌کننده احساس کرده‌اند. در داخل، فولکس‌واگن یک صفحه‌نمایش لمسی بزرگ اضافه کرده است، زیرا که به نظر می‌رسد این امر در دنیای امروز رایج است. همچنین، مدل‌های دیگر این شرکت از این تکنولوژی پیروی کرده و گلف نیز این الگو را ادامه خواهد داد.

احتمال دارد GTI، علیه شایعاتی که تنها DSG به بازار عرضه خواهد شد، تغییراتی در دفترچه راهنما داشته باشد و با امکانات بیشتری برای هات‌هچ به بازار بیاید. همچنین، فولکس‌واگن مدل برتر R را که در برخی مناطق به‌عنوان یک واگن کاربردی‌تر شناخته می‌شود، به‌روزرسانی خواهد کرد.

منبع :motor1.com

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 3 =