5/5 - (1 امتیاز)

بر اساس قیمت روز محصولات سایپا ، قیمت تیبا صندوق دار در بازار ۴۱۰ میلیون تومان شد که نسبت به اول بهمن ماه ۳۵ میلیون تومان گران شده است. همچنین قیمت تیبا هاچبک صفر به ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است که ۲۰ میلیون تومان گران شده است. قیمت تیبا دست دوم صندوق دار سال ۹۴ نیز با ۱۶۸ هزارکارکرد ۲۵۵ میلیون تومان است. قیمت تیبا کارکرده هاچبک سال ۹۹ نیز ۳۲۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت تیبا صفر در بازار و کارخانه

برندمدل(سال ساخت)کارکرد (کیلومتر)قیمت (تومان)
هاچ بک EX۱۴۰۱ | با رینگ فولادی – سایپاصفر۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰
هاچ بک EX۱۴۰۱ | با رینگ فولادی – سایپاصفر  (کارخانه)۱۲۷,۱۱۷,۰۰۰
صندوق دار SX بنزینی۱۴۰۱ | سایپاصفر۴۱۰,۰۰۰,۰۰۰
صندوق دار SX بنزینی۱۴۰۱ | سایپاصفر  (کارخانه)۱۲۰,۱۰۷,۰۰۰
تیبا دو پلاس۱۴۰۰ | سایپاصفر۳۵۵,۰۰۰,۰۰۰
تیبا، صندوق دار EX۱۳۹۴۱۶۸,۰۰۰۲۵۵,۰۰۰,۰۰۰
تیبا، هاچ بک EX۱۳۹۹۳۲,۰۰۰۳۲۰,۰۰۰,۰۰۰
تیبا، صندوق دار SX دوگانه سوز۱۳۹۳۳۰۰,۰۰۰۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰

 

تیبا: از رونمایی تا توقف تولید

تیبا، که در ابتدا با نام مینیاتور شناخته می‌شد، در 23 آذر 1389 رونمایی شد. سایپا در طراحی این خودرو از مشاوران و طراحان ایتالیایی، آلمانی و کره‌ای کمک گرفت و از قطعات پراید، کیا ریو و تندر90 در آن استفاده کرد.

استفاده از مشاوران خارجی به گفته ناظمی، مدیر استراتژیک سایپا، به منظور ارتقای کیفیت طراحی و تجربیات سایپا در تولید ریو و پراید به منظور کاهش هزینه‌ها در این پروژه به کار گرفته شد. تیبا بر پایه پلتفرم S81 سایپا توسعه یافته و دارای موتور 1500 سی‌سی با مصرف حدود 6.5 لیتر در 100 کیلومتر و استاندارد آلایندگی یورو 4 است.

هزینه طراحی این خودرو 120 میلیون دلار بود که با استفاده از قطعات و طراحی‌های مشترک، تا حدی جبران شد. تیبا در زمان رونمایی به عنوان خودرویی اقتصادی برای دهک‌های میانی و پایین جامعه با قیمتی زیر 10 میلیون تومان معرفی شد، اما با افزایش قیمت، از دسترس این دهک‌ها خارج شد.

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *