5/5 - (2 امتیاز)

وضعیت قیمت خودرو ۲۵ مهر ماه – در روز سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲، با افت جزئی نسبت به روز گذشته روبرو هستیم. اغلب خودروها در وضعیت ثبات قرار دارند، اما برخی دیگر از خودروها تغییرات کمی در قیمت‌ها را تجربه می‌کنند.

قیمت خودروها در این روز ، سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲، کاهشی را نشان می‌دهد. اکثر بازار از تغییر قیمت جلب نکرده و در وضعیت ثبات باقی مانده‌اند، اما برخی دیگر از خودروها از افت قیمت رنج می‌برند.

نرخ دلار در بازار آزاد نیز در این روز با کاهشی جزئی به نزدیکی مرز ۵۰ هزار تومان رسیده است. این کاهش ممکن است تنها دلیل اصلی کاهش قیمت در برخی از محصولات داخلی و مونتاژی باشد. همچنین، سرعت واردات خودرو و ارسال مشخصات خودروهای وارداتی به سامانه یکپارچه نیز ممکن است بر بازار خودروهای داخلی و مونتاژی تأثیرگذار باشد.

قیمت خودروهای داخلی

در قسمت قیمت خودروهای داخلی، مشاهده می‌شود که برخی خودروها افت جزئی در قیمت خود داشته‌اند. به عنوان مثال، خودروی پژو ۲۰۷i دنده‌ای از مدل‌های محبوب ایران خودرو با ۶ میلیون تومان کاهش قیمت به نرخ ۶۰۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. همچنین، پژو پارس LX TU۵ با حدود دو میلیون تومان کاهش به نرخ ۶۱۹ میلیون تومان عرضه می‌شود.

رانا پلاس نیز به عنوان یکی از خودروهای داخلی با بیشترین کاهش قیمت در بازار شناخته می‌شود. این خودرو با افت قیمت هفت میلیون تومانی به نرخ ۴۸۸ میلیون تومان فروخته می‌شود. دنا پلاس ۶ دنده توربوشارژ هم با کاهش حدود یک میلیون تومان به نرخ ۷۳۶ میلیون تومان دست پیدا کرده است.

نوع خودرومدل خودرو
پراید ۱۳۱۳۲۰ میلیون تومان
پراید ۱۱۱۳۳۰ میلیون تومان
کوئیک دنده ای S۳۴۸ میلیون تومان
شاهين G۵۸۵ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۱۴۰۱۲۴۸۰ میلیون تومان
پژو ۲۰۷i دنده ای۶۰۹ میلیون تومان
سمند سورن پلاس۵۷۵ میلیون تومان
پژو پارس LX TU۵۶۱۹ میلیون تومان
دنا پلاس ۶ دنده توربو۷۳۶ میلیون تومان

قیمت خودروهای مونتاژی

به مشاهده قیمت خودروهای مونتاژی بپردازیم، می‌بینیم که تغییرات کمی هم در این بخش وجود دارد. بسترن B۳۰ با مدل ۱۴۰۰ بهمن موتور قیمت خود را حدود ۹۶۰ میلیون تومان حفظ کرده و تغییری نداشته است. هایما S۵ دنده‌اتوماتیک نیز با حدود ده میلیون تومان کاهش به نرخ یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

مدل خودروقیمت (میلیارد تومان)
جک J5 آپشنال۰.۷۴۰
ام وی ام X۲۲ دنده ای۰.۷۱۰
آریزو ۵ توربو جدید۱.۱۱۰
بسترن B۳۰ ۱۴۰۰۰.۹۶۰
هایما S۵ اتوماتیک۱.۲۲۰
جک S۵ نیوفیس۱.۳۳۰
چری تیگو ۷IE۱.۴۱۰
فونیکس تیگو ۷ پرو۱.۶۳۰
فیدلیتی پرایم ۵ نفره۱.۵۱۵
فردا T۵۱.۴۵۰

در نهایت، تحولات نسبتاً کوچک نرخ دلار در روز گذشته تأثیرات خود را بر قیمت خودروها داشته است. بنابراین، تا زمانی که نرخ دلار در بازار ثبات داشته باشد، احتمالاً تغییرات قیمت خودروها در آینده به حداقل خواهد رسید. همچنین، عرضه خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه نیز ممکن است به کاهش قیمت‌های خودروهای وارداتی کمک کند.

منبع : تجارت نیوز

تازه ترین اخبار خودرو در carsmagz

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و عاشق نوشتن محتواهای جذاب هستم و سعی دارم بهترین مطالب رو براتون بنویسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *