5/5 - (1 امتیاز)

قیمت خودرو ۲۶ مهرماه ۱۴۰۲ وضعیت باثباتی دارد. طوری که در هر دو بازار خودروهای داخلی و مونتاژی، تعداد اندکی از خودروها تغییرات بسیار جزئی داشته‌اند. با توجه به حمله ضدبشری شب گذشته به بیمارستان کودکان غزه و تشدید تنش در خاورمیانه، احتمال افزایش نوسان در بازار ارز ایران و متعاقب آن بازار خودرو وجود دارد.

قیمت خودرو امروز چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ وضعیت آرام و باثباتی دارد. در بازار خودروهای داخلی سراسر ثبات حاکم است و در مواردی، تغییرات بسیار جزئی دیده می‌شود؛ همچنین در بازار مونتاژی نیز تعداد انگشت‌شماری از خودروها تغییر قیمت داشتند. با این حال ممکن است این آرامش قبل از طوفان باشد. چراکه شب گذشته بار دیگر خاورمیانه به کانون جنگ در جهان تبدیل شد.البته این بار جنگ از حیطه نظامی خارجی شد و در جنایتی ضدبشری بیمارستان کودکان مورد اصابت موشک قرار گرفت. اتفاقی که بلافاصله واکنش‌های جهانی را در پی داشت و ممکن است با توجه به افژایش درگیری‌ها، بار دیر بازارهای ایران هم واکنش منفی به این اتفاق نشان دهند.

نرخ دلار در روزهای گذشته کاهشی گزارش شد و به تبع آن بازار خودرو نیز این افت قیمت را تجربه کرد. اما از روز گذشته که نرخ دلار به ثبات رسید، بازار خودرو نیز آرام گرفته و قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی به آرامش نسبی رسیده‌اند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از آغاز امروز باثبات گزارش می‌شود.

کوییک دنده‌ای S هاچ‌بک ارزان‌قیمت ایرانی به شمار می‌رود که روز گذشته تغییر قیمتی نداشت، امروز حدود یک میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ 349 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو 207i دنده‌ای از هاچ‌بک‌های محبوب ایران خودرو محسوب می‌شود که روز گذشته 6 میلیون تومان افت قیمتی داشت، امروز نیز پنج میلیون تومان دیگر کاهش یافت و با قیمت 604 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ یکی دیگر از معدود خودروهای داخلی بازار است که تغییر قیمت دارد. این سدان رده بالای ایران خودرو که روز گذشته تنها حدود یک میلیون تومان کاهش قیمت داشت، امروز نیز یک میلیون تومان دیگر کاهش داشته و به نرخ 735 میلیون تومان رسیده است.

تارا دنده‌اتوماتیک که یکی از گران‌ترین خودروی تولیدی ایران خودرو به شمار می‌رود، امروز هیچ تغییر قیمتی نداشته و با قیمت 765 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت (میلیون تومان)نوع خودرو
۳۲۰پراید ۱۳۱
۳۳۰پراید ۱۱۱
۳۴۹کوئیک دنده ای S
۵۸۵شاهين G
۴۸۰پژو ۲۰۶ تیپ ۱۴۰۱۲
۶۰۴پژو ۲۰۷i دنده ای
۵۷۵سمند سورن پلاس
۶۱۹پژو پارس LX TU۵
۷۳۵دنا پلاس ۶ دنده توربو

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز غالباً ثابت و بدون تغییر است.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری یکی از ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار بوده که از هفته گذشته تغییری نداشته و با همان قیمت 710 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما S5 دنده‌اتوماتیک یکی از معدود کراس‌اوورهای مونتاژی بازار است که افت قیمتی درحد جزئی دارد. این خودرو در روز گذشته حدود 10 میلیون تومان کاهش داشت و امروز نیز با پنج میلیون تومان کاهش دیگر، به نرخ یک میلیارد و 115 میلیون تومان رسیده است.

چری تیگو 7IE رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای مونتاژی به شمار می‌رود که از آغاز امروز حدود 20 میلیون تومان گران‌تر شده و به قیمت یک میلیارد و 430 میلیون تومان معامله می‌شود.

فونیکس تیگو 7 پرو یکی دیگر از کراس‌اوورهای مونتاژی بازار محسوب می‌شود که با افزایش قیمت 10 میلیون تومانی، به نرخ یک میلیارد و 630 میلیون تومان رسید.

نام خودروقیمت (میلیارد تومان)
جک J۴ آپشنال۰.۷۴۰
ام وی ام X۲۲ دنده ای۰.۷۱۰
آریزو ۵ توربو جدید۱.۱۱۰
بسترن B۳۰ ۱۴۰۰۰.۹۶۰
هایما S۵ اتوماتیک۱.۲۱۵
جک S۵ نیوفیس۱.۳۳۰
چری تیگو TIE۱.۴۳۰
فونیکس تیگو ۷ پرو۱.۶۴۰
فیدلیتی پرایم ۵ نفره۱.۵۱۵
فردا T۵۱.۴۵۰

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

روزهای آینده جزو روز کاری هفته به شمار نمی‌رود؛ بنابراین انتظار تغییرات قیمت خودرو طی روزهای آینده بسیار دور از انتظار است. البته هفته آینده باید نوسانات نرخ ارز را زیر نظر داشت و در صورتی که تغییری روی نرخ دلار رخ دهد، قیمت خودرو نیز بالا و پایین خواهد شد.

با توجه به تشدید جنگ اسرائیل و حماس از شب گذشته و حمله ضدبشری به بیمارستان کودکان غزه، احتمال افزایش‌ تنش‌های بین‌المللی و متعاقب آن افزایش نرخ دلار در ایران چندان دور از ذهن نیست. در صورتی که دلار بار دیگر روند صعودی بگیرد، بازار خودرو نیز به تبعیت از آن دچار نوسان می‌شود.

منبع : تجارت نیوز

اخبار جدید خودرو در مجله خودروی  carsmagz

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + چهار =