به این مطلب امتیاز دهید

به نقل از اقتصاد آنلاین

امروز نیز روند کاهش قیمت خودروها ادامه یافت. از ابتدای هفته، فرآیند ترخیص جدید خودروهای وارداتی آغاز شده و قیمت دلار همچنان در محدوده ۴۸ هزار تومان ثابت باقی مانده است. با این حال، کاهش قیمت خودروهای داخلی به طور چشمگیری رخ نداده است و حتی برخی از محصولات افزایش قیمت داشته‌اند.

در بازار خودرو امروز، دو مدل پرفروش از محصولات ایران خودرو، یعنی پژو ۲۰۷ و تارا، نسبت به روز گذشته قیمت خود را کاهش داده‌اند. همچنین بر اساس اطلاعات قیمت‌های امروز خودروهای سایپا، شاهین، پراید و تیبا نیز به ترتیب در صدر افت قیمت قرار گرفته‌اند.

اطلاعات جدیدترین قیمت روز خودروهای داخلی ۳۰ مرداد و تغییرات آن‌ها نسبت به روز گذشته (۲۹ مردادماه) به شرح زیر است:

محصولات ایران‌خودرو

– قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۶۰ میلیون تومان رسیده و نسبت به روز گذشته ۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است. قیمت مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۷۵ میلیون تومان است که در مقایسه با هفته گذشته ۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.

– قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۱۵ میلیون تومان رسیده و نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

– قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ به ۶۱۰ میلیون تومان رسیده و در طول روز گذشته ۱۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده است. این خودرو در مدت تیر تا امروز ۱۷۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.

– قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۵۰ میلیون تومان است و تغییری نسبت به روز گذشته نداشت.

– قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ همچنان ۷۵۰ میلیون تومان است و تغییری نسبت به روز گذشته نداشت. این خودرو در مدت دو ماه و نیم ۱۵۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است. همچنین قیمت مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۷۸۰ میلیون تومان است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است و در مدت یک ماه و نیم ۱۲۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.

– قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ نیز به ۷۷۰ میلیون تومان رسیده و نسبت به روز گذشته ۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است. همچنین تارا اتوماتیک صفر مدل ۱۴۰۲ همچنان به ۷۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد و تغییری نسبت به روز گذشته نداشت.

– قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ به ۶۸۵ میلیون تومان رسیده و تغییری نسبت به روز گذشته نداشت. در مدت دو ماه و نیم ۱۲۰ میلیون تومان از قیمت آن کاهش ی

افته است.

– قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حدود ۸۲۰ میلیون تومان افزایش یافته و در طول یک روز ۵ میلیون تومان و در طول یک هفته ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است. در مقایسه با میزان قیمت ۱۴۵ میلیون تومان در ماه خرداد، این محصول نیز رشد قیمت داشته است.

– قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ به ۵۸۵ میلیون تومان رسیده و نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون تومان گران‌تر شده است. در مدت دو ماه و نیم، ۲۲۵ میلیون تومان از قیمت آن کاهش یافته است.

– قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ باقی‌مانده است و تغییری نسبت به روز گذشته نداشت. همچنین قیمت رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز در حدود ۵۳۰ میلیون تومان است که تغییری نداشته است.

– قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ باقی‌مانده است و به ۴۷۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودروهای ایرانی ۳۰ مرداد

محصولات سایپا

– قیمت پراید وانت مدل ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ باقی‌مانده است و به ۲۶۰ میلیون تومان رسیده است.

– قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز باقی‌مانده است و به ۳۲۵ میلیون تومان رسیده است.

– قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ با کاهش ۵ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است.

– قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ با کاهش ۱۰ میلیون تومان به ۳۱۰ میلیون تومان رسیده است.

– قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰ با کاهش ۵ میلیون تومان به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است.

– قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ باقی‌مانده است و به ۳۴۵ میلیون تومان رسیده است.

– قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ باقی‌مانده است و به ۳۳۰ میلیون تومان رسیده است.

– قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ باقی‌مانده است و به ۳۴۰ میلیون تومان رسیده است.

– قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ با افزایش ۵ میلیون تومان به ۳۴۵ میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۳۵۰ میلیون تومان است که باقی‌مانده است.

– قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ باقی‌مانده است و به ۴۱۵ میلیون تومان رسیده است.

– قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ به ۵۷۰ میلیون تومان رسیده و نسبت به روز گذشته ۵ میلیون تومان و نسبت به ۹ روز گذشته ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین شاهین G مدل ۱۴۰۰ به ۵۴۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که در مقایسه با مدت یک هفته گذشته، ۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.

با این حال، تحلیل‌ها نشان می‌دهد که واردات خودروها تاثیر چندانی بر قیمت خودروهای داخلی نخواهد گذاشت. به علت قیمت‌های بالای خودروهای وارداتی، اغلب افراد قادر به خرید خودروهای خارجی نیستند و این واردات تهدیدی جدی برای صنعت خودروسازی داخلی نمی‌باشد. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌های دلار تا پایان سال افزایش خواهد یافت، که می‌تواند منجر به افزایش قیمت‌های خودروها شود.

جدیدترین اخبار خودرو در مجله خودرو کار مگز.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − دو =