1403-04-02 11:28
Search
Close this search box.
5/5 - (4 امتیاز)

قیمت سمندهای صفر کیلومتر در بازار آزاد و ایران خودرو

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
سمند سورن پلاس EF۷ دوگانه سوز ۱۴۰۳| ایران خودرو صفر ۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰
سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی-ارتقا یافته ۱۴۰۳| ایران خودرو صفر ۷۶۳,۰۰۰,۰۰۰
سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی مالتی مدیا،رینگ آلومینیومی ۱۴۰۲| ایران خودرو صفر ۷۳۸,۰۰۰,۰۰۰
سمند سورن پلاس XU۷P بنزینی ۱۴۰۳| ایران خودرو صفر ۶۵۸,۰۰۰,۰۰۰

قیمت سمند سورن پلاس کارخانه

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
سمند سورن پلاس XU۷P بنزینی ۱۴۰۳| ایران خودرو صفر (قیمت کارخانه) ۴۵۹,۱۱۸,۰۰۰
سمند سورن پلاس با موتور XU۷P ۱۴۰۲| ایران خودرو صفر (قیمت کارخانه) ۴۵۹,۱۱۸,۹۰۰
سمند سورن پلاس دوگانه سوز ۱۴۰۲| ایران خودرو – مالتی مدیا صفر (قیمت کارخانه) ۳۹۸,۱۳۹,۰۰۰
سمند سورن پلاس دوگانه سوز ۱۴۰۲| ایران خودرو صفر (قیمت کارخانه) ۳۷۲,۴۷۵,۰۰۰
سمند سورن پلاس بنزینی ۱۴۰۲| ایران خودرو صفر (قیمت کارخانه) ۳۳۱,۰۲۰,۰۰۰

بر اساس قیمت کارخانه محصولات ایران خودرو، قیمت کارخانه سورن پلاس 1403 برای مدل XU۷P بنزینی به 459 میلیون تومان رسیده است.

سمند، خودرویی محبوب با قیمتی نامتعارف

سمند یکی از محبوب ترین خودروهای تولید داخل در ایران است. این خودرو از سال 1380 تاکنون در ایران تولید می شود و توانسته است به یکی از پرفروش ترین خودروهای بازار تبدیل شود. محبوبیت سمند به دلایل مختلفی از جمله قیمت مناسب، کیفیت ساخت خوب، طراحی ساده و آپشن های نسبتاً کامل آن است.

ادامه مطلب
شاین مکس در سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد + جزئیات

قیمت روز سمند

قیمت روز سمند در بازار ایران به عوامل مختلفی از جمله مدل خودرو، نوع گیربکس، رنگ و تجهیزات آن بستگی دارد. در حال حاضر، قیمت سمند در بازار ایران از حدود 500 میلیون تومان تا 700 میلیون تومان متغیر است.

قیمت سمند در سال های گذشته

قیمت سمند در سال های گذشته همواره با افزایش همراه بوده است. در سال 1400، قیمت سمند در بازار ایران به حدود 300 میلیون تومان رسید. در سال 1401، قیمت این خودرو به حدود 400 میلیون تومان رسید. و در سال 1402، قیمت آن به حدود 500 میلیون تومان رسید.

عوامل موثر بر افزایش قیمت سمند

عوامل مختلفی بر افزایش قیمت سمند موثر بوده اند. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش قیمت ارز: افزایش قیمت ارز باعث افزایش قیمت تمام شده تولید خودرو در ایران شده است. این امر باعث شده است که قیمت خودروهای تولید داخل نیز افزایش یابد.
کمبود قطعات خودرو: کمبود قطعات خودرو در ایران نیز یکی از عوامل موثر بر افزایش قیمت خودروها است. این امر باعث شده است که تولیدکنندگان خودرو برای تامین قطعات مورد نیاز خود با مشکل مواجه شوند.
تقاضای بالا برای خرید خودرو: تقاضای بالا برای خرید خودرو نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر افزایش قیمت خودروها است. این امر باعث شده است که قیمت خودروها در بازار ایران همواره با افزایش همراه باشد.

 

نسخه های مختلف سمند

سمند در نسخه های مختلفی تولید می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. از جمله نسخه های مختلف سمند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ادامه مطلب
مالیات نقل و انتقال ماشین صفر در ۱۴۰۳ چقدر است؟

سمند LX EF۷: این نسخه از سمند از یک موتور 1.7 لیتری EF۷ استفاده می کند که 115 اسب بخار قدرت و 157 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. سمند LX EF۷ با گیربکس های دستی و اتوماتیک عرضه می شود.
سورن پلاس: این نسخه از سمند بر اساس سمند LX EF۷ توسعه یافته است و از طراحی جدیدی بهره می برد. سورن پلاس از یک موتور 1.7 لیتری EF۷ استفاده می کند که 115 اسب بخار قدرت و 157 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. سورن پلاس با گیربکس های دستی و اتوماتیک عرضه می شود.
سورن پلاس دوگانه سوز: این نسخه از سورن پلاس از یک موتور 1.7 لیتری EF۷ دوگانه سوز استفاده می کند که 105 اسب بخار قدرت و 142 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. سورن پلاس دوگانه سوز با گیربکس های دستی و اتوماتیک عرضه می شود.
سمند تاکسی LX XU۷: این نسخه از سمند برای استفاده در تاکسی ها طراحی شده است. سمند تاکسی LX XU۷ از یک موتور 1.6 لیتری XU۷ استفاده می کند که 100 اسب بخار قدرت و 130 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. سمند تاکسی LX XU۷ با گیربکس دستی عرضه می شود.

مطلب پیشنهادی کار مگز : قیمت روز خودروهای ایرانی

 

آینده سمند

آینده سمند در بازار ایران با ابهام همراه است. از یک سو، این خودرو همچنان یکی از محبوب ترین خودروهای تولید داخل است و تقاضای بالایی برای خرید آن وجود دارد. از سوی دیگر، افزایش قیمت سمند باعث شده است که این خودرو برای بسیاری از افراد غیرقابل دسترس باشد.  اگر قیمت سمند در سال های آینده نیز با افزایش همراه باشد، ممکن است این خودرو از محبوبیت خود در بازار ایران بکاهد. با این حال، اگر قیمت این خودرو کنترل شود، همچنان می تواند یکی از پرفروش ترین خودروهای بازار ایران باشد.

ادامه مطلب
قیمت بازار سوزوکی سیاز ۲۰۲۳ بالاخره مشخص شد !

سخن پایانی

سمند خودرویی محبوب با قیمتی نامتعارف است. این خودرو از نظر قیمتی در مقایسه با سایر خودروهای تولید داخل در سطح بالایی قرار دارد. با این حال، این خودرو همچنان از نظر کیفیت ساخت، طراحی و آپشن ها در سطح قابل قبولی قرار دارد.

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفت =