1403-03-21 12:30
Search
Close this search box.
5/5 - (1 امتیاز)

قیمت مزدا کارکرده

با توجه به افزایش قیمت ارز و سایر عوامل اقتصادی، قیمت خودروهای کارکرده نیز در ماه‌های اخیر روند صعودی داشته است. در اسفند ماه ۱۴۰۲، قیمت برخی از خودروهای مزدا کارکرده به شرح زیر است:

  • مزدا ۳ جدید: ۱ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان
  • مزدا ۲ مونتاژی: ۶۵۰ میلیون تومان
  • مزدا ۳۲۳: ۲۶۰ میلیون تومان

قیمت بازار انواع خودرو مزدا 

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
مزدا ۳ جدید صندوق دار مونتاژ ۲۰ لیتر تیپ ۴ ۱۳۹۸ | گروه اسفند صفر ۲,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مزدا، ۲ هاچ بک ۱۳۹۲ ۱۲۰,۰۰۰ ۶۵۰,۰۰۰,۰۰۰
مزدا، ۳ جدید هاچ بک (مونتاژ) ۱۳۹۰ ۱۸۳,۰۰۰ ۹۸۰,۰۰۰,۰۰۰
مزدا، ۳۲۳ ۱۳۸۱ ۳۱۳,۰۰۰ ۲۶۰,۰۰۰,۰۰۰
مزدا، ۳ نیو صندوق دار ۱۳۹۷ ۴۹,۰۰۰ ۱,۸۸۰,۰۰۰,۰۰۰
مزدا، ۳ قدیم ۱۳۸۶ ۲۳۰,۰۰۰ ۷۸۰,۰۰۰,۰۰۰

 

مزدا ۳ جدید ، یک سدان خانوادگی سایز متوسط است که از سال ۱۳۹۴ به بازار ایران عرضه می‌شود. این خودرو به موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر مجهز است که ۱۹۷ اسب بخار قدرت و ۲۴۳ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. مزدا ۳ جدید با گیربکس شش سرعته دستی یا شش سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود.

مزدا ۲ مونتاژی، یک هاچبک کوچک شهری است که از سال ۱۳۹۱ به بازار ایران عرضه می‌شود. این خودرو به موتور ۱.۵ لیتری چهار سیلندر مجهز است که ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۳۳ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. مزدا ۲ مونتاژی با گیربکس پنج سرعته دستی یا چهار سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود.

مزدا ۳۲۳، یک سدان کوچک شهری است که از سال ۱۳۷۹ به بازار ایران عرضه می‌شود. این خودرو به موتور ۱.۶ لیتری چهار سیلندر مجهز است که ۱۱۰ اسب بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. مزدا ۳۲۳ با گیربکس پنج سرعته دستی یا چهار سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود.

عوامل موثر در قیمت خودروهای مزدا کارکرده

قیمت خودرو های مزدا کارکرده در ایران تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت ارز: افزایش قیمت ارز، هزینه واردات قطعات یدکی و تعمیرات خودروهای مزدا را افزایش می‌دهد و در نتیجه قیمت این خودروها در بازار ایران نیز افزایش می‌یابد.
شرایط اقتصادی: شرایط اقتصادی کشور نیز بر قیمت خودروهای مزدا کارکرده تاثیرگذار است. در شرایط رکود اقتصادی، تقاضا برای خودروهای مزدا کارکرده کاهش می‌یابد و در نتیجه قیمت این خودروها نیز کاهش می‌یابد.
عرضه و تقاضا: عرضه و تقاضا نیز یکی از عوامل موثر در قیمت خودروهای مزدا کارکرده است. در صورتی که عرضه خودروهای مزدا با تقاضا برای این خودروها متعادل نباشد، قیمت این خودروها افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب
قیمت روز تارا سدان گران ایرانخودرو + لیست قیمت (آپدیت خرداد 1403)

پیشنهاد برای خرید خودروهای مزدا کارکرده

خرید خودروهای مزدا کارکرده می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که به دنبال یک خودرو با کیفیت و قیمت مناسب هستند. با این حال، قبل از خرید هر خودروی کارکرده، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • سابقه نگهداری خودرو را بررسی کنید.
  • خودرو را از نظر فنی بررسی کنید.
  • قیمت خودرو را با سایر خودروهای مشابه مقایسه کنید.
به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + سه =