به این مطلب امتیاز دهید

شرکت ماموت به تاریخ آبان 1402 قیمت نهایی دو خودروی وارداتی جتا VS5 و جتا VS7 را با در نظر گرفتن تمامی هزینه‌های جانبی ویژه اعلام کرده است. این دو محصول جدید به زودی به بازار عرضه خواهند شد.

قیمت نهایی جتا VS5: 2,120,000,000 تومان

همچنین، در تاریخ آبان 1402 و با همزمانی با شروع فروش خودروهای جتا از طریق سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی، شرکت ماموت قیمت نهایی محصولات جتا را به تفصیل به شرح زیر اعلام کرده است:

مدلVS5VS7
قیمت گمرکی1,695,700,0002,022,500,000
قیمت نهایی2,120,000,0002,535,000,000

اگر تمام مراحل به‌صورت مطابق برنامه‌ی ماموت خودرو اجرا شود، تحویل اولین دسته از خودروهای جتا در اوایل زمستان سال 1402 آغاز خواهد شد.

در ماه شهریور سال 1402، مجوز استاندارد و ترخیص محصولات جتا صادر شده است.

به تاریخ ماه شهریور 1402، شرکت ماموت خودرو و مکث موتور برنامه‌ریزی کرده‌اند که محصولات دو برند جتا و ونوسیا را به کشور وارد کنند. خودروهای وارداتی این گروه به گمرک قزوین منتقل می‌شوند. در حال حاضر، رئیس اداره کل استاندارد استان به تأکید بر تسهیل‌گری دستگاه‌ها، تسهیل‌گری در زمینه‌ی واردات و صادرات را نیز اعلام کرده است.

بنابراین، اولین شحنه خودرو سواری وارداتی که شامل 72 دستگاه از مدل‌های مختلف خودروها است، توسط کارشناسان اداره کل استاندارد در گمرک قزوین مورد بازرسی قرار گرفت. پس از انجام بازرسی و تأیید صلاحیت سازمان ملی استاندارد توسط شرکت بازرسی و تکمیل چک لیست‌های بازرسی فیزیکی خودرو و اطمینان از مطابقت خودروها با الزامات و مشخصات تأییدیه‌های صادر شده، مجوز ترخیص دو شحنه از گمرک قزوین صادر شده است.

از تصاویر موجود نیز مشخص است که این خودروها به برند جتا تعلق دارند. شرکت ماموت خودرو قصد دارد سه مدل از این برند شامل VA3، VS5 و VS7 را به بازار ایران عرضه کند. همچنین، هنوز مشخص نشده که آیا مجوز استاندارد برای خودروهای وارداتی برند ونوسیا که توسط شرکت مکث موتور عرضه می‌شود، صادر شده است یا خیر.

برند جتا یک برند اقتصادی در چین است که با همکاری گروه فولکس واگن تأسیس شده و به تازگی با مشارکت گروه FAW چین به وجود آمده است. فولکس واگن در سال‌های اخیر با همکاری گروه FAW برند جتا را برای تولید نسخه‌های ارزان‌تری از برخی محصولات گروه فولکس واگن در چین تأسیس کرده است.

اطلاعات منتشر شده از سوی گمرکات کشور نشان می‌دهد که قیمت خودروهای وارداتی جتا به ایران به صورت جزئی مشخص شده است.

مدلقیمت تا گمرککشور مبدأنرخ تعرفه
JETTA VA313,414 یوروچین55 درصد
JETTA VS516,917 یوروچین55 درصد
JETTA VS719,752 یوروچین55 درصد

واردات خودروهای جتا به ایران

جتا (Jetta) یکی از برندهای محبوب ولکس‌واگن (VW) در بازار چین است و به عنوان یک زیرمجموعه جدید تحت نام جتا معرفی شده است. این برند جتا در سال 2019 به همت ولکس‌واگن و شرکت خودروسازی فاو (FAW) تأسیس شد و تمامی خودروهای این برند در کارخانه‌های شرکت FAW در چنگدو تولید می‌شوند. هدف اصلی ایجاد این برند جدید، پر کردن فاصله میان خودروهای اقتصادی چینی و خودروهای اروپایی با قیمت بالا بود.

برند جتا در حال حاضر سه مدل خودرو در خط تولید دارد که همگی موفق به واردات به بازار ایران شده‌اند. شرکت ماموت خودرو به عنوان واردکننده رسمی خودروهای جتا به ایران اقدام نموده و توسط شرکت مکث موتور این واردات را انجام می‌دهد.

1. جتا VA3
اولین مدل ارائه شده توسط جتا در ایران، سدان میان‌رده‌ای با نام جتا VA3 است. این خودرو برپایه فولکس‌واگن جتا ساخته شده است و به عنوان یک جایگزین مناسب برای رقیبان مانند ریسپکت، بهمن موتور و دوقلوهای آریزو 5 در بازار خودرو ایران معرفی شده است.

2. جتا VS5
مدل دومی که جتا به بازار ایران عرضه کرده، کراس‌اوری با نام جتا VS5 است. این خودرو از همان پلتفرمی استفاده می‌کند که برای تولید خودروهای سئات آتکا، فولکس‌تارو و اشکودا کاروک نیز به کار رفته است. جتا VS5 در سال 2019 معرفی شد و در همان سال با موفقیت 36 هزار دستگاه از آن به فروش رسید. در سال‌های 2020 و 2021 نیز این خودرو با رشد سریع فروش خود، به ترتیب 81 هزار و 82 هزار دستگاه به فروش رسید.

3. جتا VS7
مدل سوم و جدیدتری که توسط جتا به بازار ایران عرضه شده، خودرویی با قابلیت رقابت قدرتمند با دیگر خودروهای کراس‌اور متوسط چینی است. نام این مدل جتا VS7 است و از همان پلتفرمی استفاده می‌کند که برای خودروهایی چون اشکودا کودیاک و سئات تاراکو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع : eghtesad100.ir

جدیدترین اخبار خودرو در مجله خودروی کارمگز

 

جهت اطلاع از قیمت خودرو با کارمگز همراه باشید.
به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =