به این مطلب امتیاز دهید

لطمه واردات خودروهای کارکرده به بازار خودروهای صفر – یک سال از تصویب آیین نامه اجرایی واردات خودرو به کشور می‌گذرد، اما هنوز خبری از حضور محصولات برندهای جهانی خودروساز در بازار کشور نیست. چالش اساسی در این زمینه مربوط به تأمین ارز به نظر می‌رسد. در این راستا، بانک مرکزی اختصاص ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی را برای واردات خودرو تایید نکرد.

در یک روز پنج‌شنبه، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد که دولت تصمیم به اختصاص ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی به واردات خودرو و قطعات آن گرفته است. اما مدیران بانک مرکزی به سرعت ادعای او را تکذیب کردند، بنابراین خودروهای وارداتی همچنان با چالش های تامین ارز مواجه هستند و به نوعی به تعویق افتاده‌اند.

لطمه واردات خودروهای دست دوم

مطلب پیشنهادی کار مگز : بنز جی کلاس ۲۰۲۳

 

بیش از یک سال از تصویب آیین نامه اجرایی واردات خودرو به کشور می‌گذرد، اما هنوز هیچ نشانی از حضور خودروهای وارداتی در بازار نیست. مسائلی مانند شناسایی شرکت های واردکننده خودرو و امتثال به استانداردهای سازمان ملی استاندارد، به عنوان موانع اصلی ورود محصولات برندهای جهانی خودروساز به بازار، مطرح هستند. با این حال، بزرگترین چالش همچنان تأمین ارز باقی می‌ماند. سیاست‌گذاری در زمینه خودرو در حال تلاش برای واردات خودرو به کشور است، اما هنوز نتوانسته با مدیران بانک مرکزی توافق کند تا ارز لازم برای ورود خودروهای مدل 2022 و 2023 به بازار تأمین شود.

در حالی که ارز مورد نیاز برای واردات خودروهای جدید تأمین نشده است، سیاست‌گذاری خودرو وعده داده است که آیین‌نامه اجرایی واردات خودروهای دست دوم را اجرا کند. از این رو، خودروهای وارداتی دست دوم همچنان با چالش‌های تأمین ارز مواجه هستند و به نوعی در انتظار قرار گرفته‌اند تا به بازار خودروها وارد شوند.

منبع : eghtesad100.ir

جدیدترین اخبار خودرو را در carsmagz دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − دو =